Nawigacja

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Pomieczyńskiej Hucie Organ prowadzący: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pomieczyńska Huta
    Pomieczyńska Huta 18
  • 58 6840054
liczba odwiedzin: 532797
  • Gdy jesień w pełni...
    27.10.2015

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gdy jesień w pełni....

  • Gdy jesień w pełni...

    Gdy jesień w pełni...
    16.10.2015

    Uczniowie klas II i III stworzyli piękne prace inspirowane jesienią w pełni... Jeżeli jesteście ciekawi jak tworzą mali artyści zapraszam do galerii zdjęć.

     

    Katarzyna Mazur

  • Skąd się zwięło moje imię?

    27.10.2015

    Kochani!

    W naszej szkole rozpoczęła się akcja tematyczna "Historia mojego imienia". Prosimy, aby napisać choć w kilku zdaniach na dowolnej kartce odpowiedź na pytanie - Skąd mam takie imię? Na kartce należy się podpisać. Czekamy na Twoją wypowiedź do 5.11.2015 r.     ( czwartek) . Prace oddajemy swoim wychowawcą. Z Waszych kartek powstanie gazetka na holu naszej szkoły.

    Grażyna Paracka i wychowawcy klas

  • Pasowanie Klasy I
    27.10.2015

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie Klasy I.

  • Dyskoteka szkolna
    27.10.2015

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dyskoteka szkolna.

  • Bal Wszystkich Świętych

     

     

        BAL  WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

     

    • W piątek 30 października 2015 r. w godzinach 14.00 – 16.00 po raz drugi odbędzie się w naszej szkole dla uczniów klas „0” - VI Bal Wszystkich Świętych.

     

    • Prosimy wszystkich uczniów o przebranie się za wybranego Świętego lub Świętą i przybliżenie danej postaci (kiedy żył/a, dlaczego został/a świętym/ą i czyim jest patronem). Najciekawsze przebrania i wystąpienia zostaną nagrodzone.

     

    • Podczas balu przeprowadzone zostaną konkursy. Zwycięzcy otrzymają nagrody.

     

    • W czasie trwania balu będzie można skorzystać ze szkolnego sklepiku.

     

     

                                                                  

                                                                                                               Serdecznie zapraszamy:

                                                                  

                                                                                                               Rada Rodziców,

                                                                                                               pani Dorota Kajm-Linert

  • Ślubowanie i pasowanie na uczniów

    Ślubowanie i pasowanie na uczniów

    W środę 21 października, w południe, w murach naszej szkoły odbyła się ważna uroczystość  - ślubowanie i pasowanie na uczniów, której głównymi bohaterami byli:

    Joanna Pakur, Klaudia Brylowska, Agata Frankowska, Wiktor Frankowski, Albert Talaśka, Filip Sławkowski.

    W pięknej tematycznej scenerii, punktualnie o godzinie 12.00, przewodnicząca samorządu uczniowskiego – uczennica Anna Szwaba powitała przybyłych gości, nauczycieli, panie z rady rodziców, rodziców i uczniów. Szczególnie gorąco powitała bohaterów uroczystości – uczniów klasy I, którzy następnie, wspólnie z kolegami i koleżankami z klasy II i III zaprezentowali program artystyczny. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, udowadniając tym samym gotowość do złożenia uroczystości ślubowania.

    Pasowanie na uczniów wielkim ołówkiem było tego potwierdzeniem. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz upominków. Uśmiechnięci pierwszoklasiści przyjęli życzenia i prezenty, po czym udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców, gdzie wspólnie z najbliższymi spędzili mile czas.

    Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w nauce.

     

    Joanna Sychta

  • Dzień Sportu

    22.10.2015

      28 października (środa) odbędzie się w naszej szkole

    DZIEŃ SPORTU

    Cele:

    – integrowanie uczniów,
    – kształtowanie zachowań prozdrowotnych,
    – propagowanie bezpiecznych zabaw na powietrzu,
    – zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej,
    – ćwiczenie sprawności działania i komunikowania się w grupie,
    – wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo.

    Przebieg imprezy

    1. Prezentacja – korzyści jakie daje uprawianie sportu.

    2. Pokaz mody sportowej na wesoło.

    3. Zawody sportowe.

    4. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Moja ulubiona dyscyplina sportowa”.

    5. O godzinie 13.00 spotkanie z trenerem piłki nożnej. Następnie mecz piłki nożnej sędziowany przez trenera lub trening na sali gimnastycznej.

    Klasa VI z wychowawcą 

     

  • Dyskoteka szkolna

        16 października 2015 roku w naszej szkole po raz pierwszy w tym roku szkolnym odbyła się dyskoteka. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 13.30 a zakończyła o 16.00. Opiekunami dyskoteki była pani Katarzyna Mazur oraz pani Dorota Kajm-Linert. W dyskotece udział wzięli uczniowie klas „0” – VI i kilkoro dzieci z przedszkola. Oprawą muzyczną zajęli się: Pakur Kamila, Szwaba Anna, Pakur Tomasz. Sprzedażą w sklepiku szkolnym zajęły się uczennice klasy V oraz pani Katarzyna Mazur. Sklepik cieszył się tak wielkim powodzeniem, że zabrakło w nim towaru i pani Kasia musiała udać się na ponowne zakupy. Dzieci chętnie kupowały babeczki, które przygotowała nieodpłatnie pani z Rady Rodziców, pani Małgorzata Brylowska oraz mama Patrycji Kuberna.

    Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach:

    - taniec na gazecie,

    - nieruchoma postać,

    - oryginalny taniec,

    - zabawa z jabłkiem

    - zabawa z krzesełkami,

    - taniec z balonikiem.

    Wszyscy uczestnicy dyskoteki opuścili szkołę w wyśmienitym humorze.

                                                                                                   Dorota Kajm- Linert

     

  • Dzień Edukacji Narodowej

    14.10.2015

    We wtorek 13 października odbył w naszej szkole apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas II -VI przygotowali dla nauczycieli niespodziankę – przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Dzięki pomocy rodziców dzieci były pięknie przebrane. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia serdecznie dziękuję!

    Podczas apelu uczniowie zaśpiewali swoim pedagogom „100 lat”, wręczyli kwiaty, bukieciki z liści oraz laurki.

    Dzień ten wzbudził w nas refleksję nad trudem i wielką odpowiedzialnością pracy nauczycieli. Jako, że dzień Edukacji Narodowej to również święto uczniów, życzymy im tego, aby na swojej drodze spotykali wyłącznie uśmiechniętych i pełnych zaangażowania nauczycieli.

    Celina Arendt

  • Wycieczka do Chmielna

    Wycieczka do Chmielna
    15.10.2015

    15 października (czwartek) wybraliśmy się: uczniowie klas IV-VI, panie C. Arendt i D. Kajm-Linert na wycieczkę do Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby w Chmielnie.

    Przyjęto nas tam bardzo miło. Najpierw obejrzeliśmy film o rafie koralowej i innych organizmach morskich (w formacie 3D). Następnie przeszliśmy do sali, w której mogliśmy wypróbować multimedialne gry edukacyjne, m.in.: quiz wiedzy o Kaszubach, quiz ekologiczny, łowić ryby. Inną, jak się okazało dużą atrakcją była jazda na rowerze stacjonarnym – wirtualna przejażdżka po Kaszubach. Można było również układać puzzle, układanki magnetyczne związane z tematem ekologii (segregacją odpadów, degradacją środowiska, organizmami żyjącymi w jeziorach itp.) Olbrzymią radość sprawiło uczniom wirtualne wędkowanie. Kolejka przy tym stanowisku nie miała końca.

    Cały obiekt Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby jest bardzo nowoczesny, pięknie wyposażony. Można w nim obejrzeć wystawę prac malarskich związanych z Kaszubami. Panie przyjmujące gości  są bardzo uprzejme i pomocne.

    Wycieczka bardzo nam się podobała, szkoda jednak, że szybko się skończyła…

    Celina Arendt

  • Konkurs Kaszubskie Madonny

    Konkurs Kaszubskie Madonny
    14.10.2015

    Każdego roku nasza szkoła bierze udział w szczególnym konkursie, który organizowany jest przez Stowarzyszenie „Akademia Głodnica” oraz Kartuskie Centrum Kultury pt. „Kaszubskie Madonny”. Przedmiotem konkursu było stworzenie kapliczki w formie przestrzennej z użyciem dowolnych materiałów. W tym roku naszymi reprezentantami są:

    - Joanna Pakur klasa I

    -Tomasz Pakur klasa II

    - Wiktor Sawicki klasa II

    - Błażej Pakur klasa III

    - Szymon Pakur klasa IV

    Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi z końcem października. Życzymy powodzenia naszym uczestnikom!

     Katarzyna Mazur

  • Laureat konkursu ogólnopolskiego Tomasz Pakur

    Laureat konkursu ogólnopolskiego Tomasz Pakur
    10.10.2015

    Uczeń naszej szkoły, a dokładniej uczeń klasy II Tomasz Pakur zdobył III miejsce w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Bank PKO " Wakacje z PKO JUNIOR". Dzięki pomocy pani Grażyny Parackiej, praca Tomasz została wysłana na konkurs w czerwcu 2015 r. Za co pragniemy szczególnie podziękować naszej pani logopedzie. Natamiast Tomaszowi gorąco gratulujemy tak wysokiego miejsca w konkursie ogólnopolskim.

    Katarzyna Mazur

  • Wesołe tańce Maluchów

    Wesołe tańce Maluchów
    10.10.2015

    W każdy piątek o godzinie 13.30 odbywają się tańce, w grupie najmłodszych naszych uczniów, które prowadzi grupa El dance. Przedszkolaki oraz dzieci z grupy „0” uczą się układów choreograficznych, ruchów tanecznych oraz zabawy z muzyką. Te zajęcia to dla najmłodszych czas wesołej zabawy i uśmiechu. By obejrzeć jak tańczą nasi milusińscy zapraszamy do galerii zdjęć.

    Katarzyna Mazur

  • Dzień Edukacji Narodowej

    08.10.2015

    Dzień  Edukacji  Narodowej

    Dnia 13 października 2015 r. o godzinie 11.00 

    odbędzie się w naszej szkole uroczysty apel

    z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

    Serdecznie zapraszamy !!!

    Uczniowie wraz z p. C. Arendt

  • Dyskoteka szkolna

    16 października w godzianch 13.30 - 16.00 odbędzie się dyskoteka szkolna dla uczniów klas "0"-VI. Opiekunami dyskoteki będzie pani Katarzyna Mazur oraz pani Dorota Kajm-Linert. Podczas dyskoteki będzie funcjonował sklepik szkolny.

     

    Dorota Kajm-Linert

  • Prace proszę składać do pani Doroty Kajm-Linert do 27 października 2015 roku.

strona:

Aktualności

Galeria zdjęć

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Pomieczyńskiej Hucie Organ prowadzący: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pomieczyńska Huta
    Pomieczyńska Huta 18
  • 58 6840054