Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gdy jesień w pełni....
Uczniowie klas II i III stworzyli piękne prace inspirowane jesienią w pełni... Jeżeli jesteście ciekawi jak tworzą mali artyści zapraszam do galerii zdjęć.
Katarzyna Mazur
Kochani!
W naszej szkole rozpoczęła się akcja tematyczna "Historia mojego imienia". Prosimy, aby napisać choć w kilku zdaniach na dowolnej kartce odpowiedź na pytanie - Skąd mam takie imię? Na kartce należy się podpisać. Czekamy na Twoją wypowiedź do 5.11.2015 r. ( czwartek) . Prace oddajemy swoim wychowawcą. Z Waszych kartek powstanie gazetka na holu naszej szkoły.
Grażyna Paracka i wychowawcy klas
Serdecznie zapraszamy:
Rada Rodziców,
pani Dorota Kajm-Linert
W środę 21 października, w południe, w murach naszej szkoły odbyła się ważna uroczystość - ślubowanie i pasowanie na uczniów, której głównymi bohaterami byli:
Joanna Pakur, Klaudia Brylowska, Agata Frankowska, Wiktor Frankowski, Albert Talaśka, Filip Sławkowski.
W pięknej tematycznej scenerii, punktualnie o godzinie 12.00, przewodnicząca samorządu uczniowskiego – uczennica Anna Szwaba powitała przybyłych gości, nauczycieli, panie z rady rodziców, rodziców i uczniów. Szczególnie gorąco powitała bohaterów uroczystości – uczniów klasy I, którzy następnie, wspólnie z kolegami i koleżankami z klasy II i III zaprezentowali program artystyczny. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, udowadniając tym samym gotowość do złożenia uroczystości ślubowania.
Pasowanie na uczniów wielkim ołówkiem było tego potwierdzeniem. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz upominków. Uśmiechnięci pierwszoklasiści przyjęli życzenia i prezenty, po czym udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców, gdzie wspólnie z najbliższymi spędzili mile czas.
Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w nauce.
Joanna Sychta
28 października (środa) odbędzie się w naszej szkole
DZIEŃ SPORTU
Cele:
– integrowanie uczniów,
– kształtowanie zachowań prozdrowotnych,
– propagowanie bezpiecznych zabaw na powietrzu,
– zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej,
– ćwiczenie sprawności działania i komunikowania się w grupie,
– wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo.
Przebieg imprezy
1. Prezentacja – korzyści jakie daje uprawianie sportu.
2. Pokaz mody sportowej na wesoło.
3. Zawody sportowe.
4. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Moja ulubiona dyscyplina sportowa”.
5. O godzinie 13.00 spotkanie z trenerem piłki nożnej. Następnie mecz piłki nożnej sędziowany przez trenera lub trening na sali gimnastycznej.
Klasa VI z wychowawcą
16 października 2015 roku w naszej szkole po raz pierwszy w tym roku szkolnym odbyła się dyskoteka. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 13.30 a zakończyła o 16.00. Opiekunami dyskoteki była pani Katarzyna Mazur oraz pani Dorota Kajm-Linert. W dyskotece udział wzięli uczniowie klas „0” – VI i kilkoro dzieci z przedszkola. Oprawą muzyczną zajęli się: Pakur Kamila, Szwaba Anna, Pakur Tomasz. Sprzedażą w sklepiku szkolnym zajęły się uczennice klasy V oraz pani Katarzyna Mazur. Sklepik cieszył się tak wielkim powodzeniem, że zabrakło w nim towaru i pani Kasia musiała udać się na ponowne zakupy. Dzieci chętnie kupowały babeczki, które przygotowała nieodpłatnie pani z Rady Rodziców, pani Małgorzata Brylowska oraz mama Patrycji Kuberna.
Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach:
- taniec na gazecie,
- nieruchoma postać,
- oryginalny taniec,
- zabawa z jabłkiem
- zabawa z krzesełkami,
- taniec z balonikiem.
Wszyscy uczestnicy dyskoteki opuścili szkołę w wyśmienitym humorze.
Dorota Kajm- Linert
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Chmielna do Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Edukacji Narodowej 2015/2016.
We wtorek 13 października odbył w naszej szkole apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas II -VI przygotowali dla nauczycieli niespodziankę – przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Dzięki pomocy rodziców dzieci były pięknie przebrane. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia serdecznie dziękuję!
Podczas apelu uczniowie zaśpiewali swoim pedagogom „100 lat”, wręczyli kwiaty, bukieciki z liści oraz laurki.
Dzień ten wzbudził w nas refleksję nad trudem i wielką odpowiedzialnością pracy nauczycieli. Jako, że dzień Edukacji Narodowej to również święto uczniów, życzymy im tego, aby na swojej drodze spotykali wyłącznie uśmiechniętych i pełnych zaangażowania nauczycieli.
Celina Arendt
15 października (czwartek) wybraliśmy się: uczniowie klas IV-VI, panie C. Arendt i D. Kajm-Linert na wycieczkę do Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby w Chmielnie.
Przyjęto nas tam bardzo miło. Najpierw obejrzeliśmy film o rafie koralowej i innych organizmach morskich (w formacie 3D). Następnie przeszliśmy do sali, w której mogliśmy wypróbować multimedialne gry edukacyjne, m.in.: quiz wiedzy o Kaszubach, quiz ekologiczny, łowić ryby. Inną, jak się okazało dużą atrakcją była jazda na rowerze stacjonarnym – wirtualna przejażdżka po Kaszubach. Można było również układać puzzle, układanki magnetyczne związane z tematem ekologii (segregacją odpadów, degradacją środowiska, organizmami żyjącymi w jeziorach itp.) Olbrzymią radość sprawiło uczniom wirtualne wędkowanie. Kolejka przy tym stanowisku nie miała końca.
Cały obiekt Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby jest bardzo nowoczesny, pięknie wyposażony. Można w nim obejrzeć wystawę prac malarskich związanych z Kaszubami. Panie przyjmujące gości są bardzo uprzejme i pomocne.
Wycieczka bardzo nam się podobała, szkoda jednak, że szybko się skończyła…
Celina Arendt
Każdego roku nasza szkoła bierze udział w szczególnym konkursie, który organizowany jest przez Stowarzyszenie „Akademia Głodnica” oraz Kartuskie Centrum Kultury pt. „Kaszubskie Madonny”. Przedmiotem konkursu było stworzenie kapliczki w formie przestrzennej z użyciem dowolnych materiałów. W tym roku naszymi reprezentantami są:
- Joanna Pakur klasa I
-Tomasz Pakur klasa II
- Wiktor Sawicki klasa II
- Błażej Pakur klasa III
- Szymon Pakur klasa IV
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi z końcem października. Życzymy powodzenia naszym uczestnikom!
Katarzyna Mazur
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs ogólnopolski Wakacje z PKO JUNIOR.
Uczeń naszej szkoły, a dokładniej uczeń klasy II Tomasz Pakur zdobył III miejsce w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Bank PKO " Wakacje z PKO JUNIOR". Dzięki pomocy pani Grażyny Parackiej, praca Tomasz została wysłana na konkurs w czerwcu 2015 r. Za co pragniemy szczególnie podziękować naszej pani logopedzie. Natamiast Tomaszowi gorąco gratulujemy tak wysokiego miejsca w konkursie ogólnopolskim.
Katarzyna Mazur
W każdy piątek o godzinie 13.30 odbywają się tańce, w grupie najmłodszych naszych uczniów, które prowadzi grupa El dance. Przedszkolaki oraz dzieci z grupy „0” uczą się układów choreograficznych, ruchów tanecznych oraz zabawy z muzyką. Te zajęcia to dla najmłodszych czas wesołej zabawy i uśmiechu. By obejrzeć jak tańczą nasi milusińscy zapraszamy do galerii zdjęć.
Katarzyna Mazur
Dzień Edukacji Narodowej
Dnia 13 października 2015 r. o godzinie 11.00
odbędzie się w naszej szkole uroczysty apel
z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Serdecznie zapraszamy !!!
Uczniowie wraz z p. C. Arendt
16 października w godzianch 13.30 - 16.00 odbędzie się dyskoteka szkolna dla uczniów klas "0"-VI. Opiekunami dyskoteki będzie pani Katarzyna Mazur oraz pani Dorota Kajm-Linert. Podczas dyskoteki będzie funcjonował sklepik szkolny.
Dorota Kajm-Linert

Prace proszę składać do pani Doroty Kajm-Linert do 27 października 2015 roku.