Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs Recytatorski Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej.
18 grudnia podczas apelu odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu czytelniczego poświęconego H. Ch. Andersenowi. Konkurs miał na celu: zapoznanie z twórczością H. Ch. Andersena; budzenie zainteresowań czytelniczych; sprawdzenie stopnia znajomości baśni; kształtowanie umiejętności przekazywania przez dzieci zapamiętanych wiadomości; rozwijanie wrażliwości estetycznej. Skierowany był do uczniów klas III oraz IV-VI.
Wzięli w nim udział: Błażej Pakur kl. III, który zajął I miejsce
Kinga Brylowska kl. III, II miejsce
Bartosz Hinz kl. IV, wyróżnienie
Piotr Klawikowski kl. IV
Kacper Kitowski kl. IV
Sergiusz Kreft kl. V
Kamila Pakur kl. V, II miejsce
Jacek Szwaba kl. V
Anna Szwaba kl. V, I miejsce
Krzysztof Markowski kl. VI
Gerard Szwaba kl. VI
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Gratulujemy!
Celina Arendt
14 grudnia 2015 r. w szkole w Szopie odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej oraz finał Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Ewa Warmowska-Wiersze Pędzlem Malowane.
W konkursie recytatorskim naszą szkołę reprezentowały Magdalena Pobłocka klasa II, Oliwia Jereczek klasa II oraz Patrycja Kuberna klasa III. Dziewczynkom nie udało się zająć miejsc na podium, ale godnie nas reprezentowały. Jak co roku konkurencja była olbrzymia, w konkursie wzięło udział 183 uczestników . Uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie: Ewa Warmowska – przewodnicząca, autorka wierszy i fraszek, Sabina Lejk – Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Bącka Huta, nauczyciel j. polskiego w SP i Gimnazjum w Szopie oraz Dorota Pawelczyk – była Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Bącka Huta.
Wśród laureatów Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Ewa Warmowska – Wiersze Pedzlem Malowane znalazły się prace naszych uczniów Sergiusza Kreft – V klasa oraz Beniamina Arendt – „O”. Chłopcy otrzymali dyplomy oraz książki pt. „Dzecynny mlowóny swiat”, których ilustracjami są m.in. ich prace.
Celina Arendt
W listopadzie ogłoszony został konkurs na "Kartkę świateczną dla Papieża Franciszka" . Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręcznie nagród nastąpiło podczas Wigilii szkolnej. Konkurs został podzielony na dwie kategorie wiekowe. Pierwsza kategoria to:
Przedszkole i grupa "0"
1 miejsce- Nadia Szreder przedszkole
2 miejsce - Dawid Dawidowski przedszkole
2 miejsce - Karol Okrój grupa "0"
2 miejsce- Oskar Kwidziński grupa "0
2 miejsce- Wiktoria Kreft grupa "0''
Klasy I- III
1 miejsce- Kinga Brylowska klasa III
2 miejsce- Wiktoria Hinz klasa II
3 miejsce- Tomasz Pakur klasa II
Wyróznienie w tej grupie zdobył Błażej Pakur z klasy III
Laureatom serdecznie gratuluje i gorąco zachęcam do udziału w innych konkursach.
Katarzyna Mazur
Kochani Rodzice i Uczniowie!
W tym roku nasza szkoła po raz drugi zoorganizowała akcję charytatywną "Nasza Paczka". Celem akcji było zebranie darów w postaci artykułów spożyczych, chemicznych lub pomocy dydaktycznych i zabawek. Zebrane rzeczy zostały przekazane Księdzu Proboszczowi Parafii Grzybno Wojciechowi Klawikowskiemu. Wolontariusze podzielili i rozdali paczki najbardziej potrzebującym rodzinom. W imieniu obdarowanych pragnę złożyć serdeczne podziękowania za każdy nawet najmniejszy przekazany dar. Bóg zapłać.
Katarzyna Mazur
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE „NAJCIEKAWSZY KĄCIK CZYTELNICZY”
Przedmiotem konkursu jest wykonanie oraz wyeksponowanie w każdej klasie kącika czytelniczego oraz zachęcenie pozostałych uczniów do czytelnictwa. Przedszkole, zerówka oraz klasy I-III wybierają dowolną formę prezentacji kącika, np. plakat, piosenka, rymowanka, klasy IV-VI prezentują swoje kąciki tworząc np. plakat, prezentację multimedialną lub filmik. Termin wykonania - 31 styczeń 2016 roku. Ocena i wyłonienie zwycięzców nastąpi na początku lutego 2016 roku.
Zachęcamy do korzystania ze zbiorów bibliotecznych podczas tworzenia kącików. Mile widziane będą ekspozycje tematyczne.
Joanna Sychta i Celina Arendt
W piątek 11 grudnia został rozstrzygnięty konkurs pt. „NAJPIĘKNIEJSZY KĄCIK TEMATYCZNY” –, który polegał na zorganizowaniu w każdej klasie kącika tematycznego w dowolnej postaci, np. wystawy, ekspozycji, gazetki ściennej, itp. w następujących kategoriach:
- przedszkole oraz oddział „0” – „DARY JESIENI”
- klasy I-III – „KĄCIK REGIONALNY”
- klasy IV-VI – „POLSKA MOJA OJCZYZNA”.
W każdej klasie powstały niezwykle ciekawe i ładnie wykonane kąciki tematyczne, dzięki czemu sale lekcyjne stały się nie tylko miejscem do nauki, ale również przyjaznym otoczeniem, w którym uczniowie czynnie współdziałają w realizacji wyznaczonych zadań oraz rozwijają swoje pasje i zainteresowania.
Wyniki obrad jury były następujące:
Kącik tematyczny „DARY JESIENI”
I miejsce - Przedszkolaki
II miejsce – Zerówka
Kącik tematyczny „KACIK REGIONALNY”
I miejsce – klasa I
II miejsce – klasa II i III
Kącik tematyczny „ POLSKA MOJA OJCZYZNA”
I miejsce – klasa IV
II miejsce – klasa VI
III miejsce – klasa V
Każda z klas uczestniczących w konkursie otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe.
Sale zajęć, wyposażone w różnorodne, interesujące, bogate kąciki zainteresowań, pełniące funkcje swoistych warsztatów, to doskonały środek dydaktyczny, przy pomocy którego można indywidualnie wspierać i rozwijać każde dziecko w grupie, a jednocześnie sprawić, że szkoła stanie się miejscem pracy i wypoczynku, co stanowi niezbędny element zdrowego stylu życia.
Joanna Sychta
10 grudnia 2015 r. o godzinie 8.40 uczniowie klas 0–VI wspólnie z wychowawcami udali się do Sali Kartuskiego Centrum Kultury na spektakl pt. „Zamieszanie ze świętami”. Przedstawienie opowiadało o tym, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a Mikołaj gdzieś zniknął. Aniołek i Renifer Rudolf doszli do mrożącego krew w żyłach wniosku: Święty został porwany! Niczym para detektywów udali się w podróż przez świat tropem porywacza, odkrywając przy okazji tajemnice związanych ze świętami i tradycjami różnych krajów. Dzięki wielu podróżom Aniołka i Rudolfa nasi uczniowie poznali nowe postacie związane z Bożym Narodzeniem, posłuchali kolęd w innych językach.
Po skończonym spektaklu nasza grupa podzieliła się na 3 zespoły. Jeden z zespołów udał się z panią Katarzyną Mazur do Somonina na zakończenie projektu „Eko-detektywi”. Drugi zespół z panią Celiną Arendt udał się do Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach na rozstrzygnięcie przedsięwzięcia „MyKreatywNi”. Pozostali uczniowie z panią Alicją Kalicką, panią Joanną Sychta i panią Dorotą Kajm-Linert udali się do biblioteki na spotkanie z bibliotekarką panią Emilią Pakur, która bardzo gorąco nas przyjęła a następnie zapoznała z tekstem o Bożym Narodzeniu. Quiz świąteczny okazał się dla dzieci bardzo łatwy, co oznacza, że nasi uczniowie mają bardzo dużą wiedzę na temat świąt. Na zakończenie spotkania pani Emilia przeprowadziła dla nas warsztaty z origami. Wykonaliśmy tą techniką trzy choinki, które mogliśmy zabrać do naszej szkoły. Po lekcji bibliotecznej udaliśmy się w drogę powrotną. To była udana wycieczka.
Dorota Kajm-Linert
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Podsumowanie konkursu "MyKreatywNi".
10 grudnia odbyło się w Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach podsumowanie konkursu „MyKreatywNi”. Przedsięwzięcie miało na celu rozwijać w uczniach logiczne i kreatywne myślenie. Organizatorzy: Stowarzyszenie Powiatowego Sejmiku Młodzieży, Młodzieżowy Ruch Naukowy „Wiedza to Fun” – Kartuzy oraz Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach obiecywali również dobrą zabawę dla wszystkich uczestników.
Sześcioro uczniów z naszej szkoły przez dwa miesiące, co dwa tygodnie wykonywało kolejne zadania: „Szalona miarka”, „Zabawa z glifami”, „Labirynt”, „Tor ze zszywek”. Wykonywanie zadań było filmowane, robiliśmy również zdjęcia, które zawoziłam do CIE w Kartuzach.
W konkursie brało udział 10 zespołów z różnych szkół, m.in. z Kartuz, Banina, Stężycy, Starej Huty oraz MY.
Uczniowie reprezentujący naszą szkołę: Anna Szwaba, Kamila Pakur, Sergiusz Kreft, Jacek Szwaba, Gerard Szwaba, Damian Trepczyk.
Jakież było zdziwienie oraz wielka radość, że to naszej drużynie udało się zająć 1. miejsce!!! Ten dzień był dla nas wyjątkowy. Prócz słów uznania, dyplomów i czekolad otrzymaliśmy również dwie gry „Splendor”. Przyjemność sprawiło nam również obejrzenie filmu z całości projektu oraz w udział w zabawach przygotowanych przez organizatorów.
Dziękuję wszystkim moim uczniom za zaangażowanie w pracę nad zadaniami konkursowymi i gratuluję!
Celina Arendt
W czwartek uczniowie klas IV-VI z wychowawczyniami wzięli udział w warsztatach malarstwa na szkle, które miały miejsce w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby w Chmielnie. Większość dzieci wybrała świąteczne motywy, którymi ozdobiły przywiezione przez siebie słoiki. Własnoręczne wykonanie lampionów sprawiło wszystkim wiele radości.
Tego dnia w siedzibie LGR obejrzeliśmy również film o kosmosie w formacie 3D, który w szczególności spodobał się fanom kosmosu – chłopcom z V klasy.
Piękne lampiony uczniowie zabrali ze sobą do domów. Staną się one oryginalnymi dekoracjami w czasie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.
Celina Arendt
Wczoraj ( 07.12.2015 r.) naszą szkołę odwiedził niezwykły gość. Podczas zajęć lekcyjnych dzieci usłyszały dźwięk dzwonka Świętego Mikołaja. Podekscytowane, szybko posprzątały sale i usiadły do ławek oczekując gościa. Jak co roku nasz Mikołaj odwiedził najpierw najmłodsze dzieci czyli przedszkolaki i zerówkę. Następnie zajrzał do starszych klas. Każda z grup przygotowała dla naszego gościa wierszyk lub piosenkę. Święty Mikołaj w zamian za to obdarował wszystkie dzieci słodkimi upominkami. Po spotkaniu z Mikołajem uczniowie udali się na obiad, a na deser zajadali pyszne prezenciki od niezwykłego gościa.
Katarzyna Mazur
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii W oczekiwaniu na święta.
Grudzień jest jednym z najpiękniejszych miesięcy w roku, ponieważ jest to czas, w którym oczekujemy narodzin Jezusa. Uczniowie klasy II i III również przygotowują się do świąt. Podczas zajęć dzieci robią piękne ozdoby i prezenty dla swoich bliskich. Obejrzeć rezultaty ich ciężkiej pracy można w galerii zdjęć - do czego gorąco zachęcam wszystkich odwiedzających stronę naszej szkoły.
Katarzyna Mazur
Dnia 20 listopada 2015 roku wybraliśmy się z grupą Przedszkolną i grupą "0" do Oceanarium w Gdyni.
Dzieci były zachwycone zwierzętami żyjącymi w wodzie.
Następnie, po spacerku nabrzeżem i obejrzeniu cumujących statków, pojechaliśmy do "Ciapkowa"w Gdyni.
Odwiedziliśmy mieszkające tam bezdomne zwierzęta i zostawiliśmy zebrane wcześniej dla nich dary.
Dzieci są bardzo zadowolone z wycieczki.
Hanna Jędrzejewska
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Oceanarium- wycieczka maluszków.
„Człowiek jest wielki nie przez to
co posiada, lecz przez to, kim jest,
nie przez to, co ma, lecz przez to,
czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II
Weź udział w akcji charytatywnej i podaruj komuś szczęśliwe święta!
W tym roku nasza szkoła po raz drugi bierze udział w akcji
„Nasza paczka”.
Jej celem jest skompletowanie rożnych produktów do paczki świątecznej dla potrzebujących rodzin .
Paczkę zbieramy wspólnie- każdy nawet najmniejszy dar jest ważny i potrzebny.
Akcja trwa od 1.12.2015 r. do 18.12.2015, a produkty składamy w specjalnym kartonie w sali
nr 1.
Zebrane produkty zostaną przekazane Ks. Wojciechowi Klawikowskiemu Proboszczowi parafii Grzybno.
Gorąco zachęcam do pomocy i z góry dziękuję za wszystkie dary.
Produkty, które zbieramy:
- makaron, ryż, kasza, groch, fasola
-mąka, cukier, sól, proszek do pieczenia
-herbata,kawa,kakao,mleko
- konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach i w słoikach
-słodycze,
-dżem, masło,
-koncentrat, majonez, ketchup,
-szampon, żel do mycia, mydło, pasta do zębów, szczoteczki do zębów
-proszek do prania, płyny czyszczące,
Z góry dziękuję w imieniu rodzin.
Katarzyna Mazur
Nasza szkoła wzięła udział w konkursie „Książki naszych marzeń" organizowanego przez Ministra Edukacji Narodowej dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych . Celem konkursu było popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Do 14 października należało nagrać film trwający maksymalnie jedną minutę, w którym przekona się komisję do przyznania swojej szkole książek. Następnie umieścić go na portalu Youtube. Zgłosić udział szkoły w konkursie drogą elektroniczną oraz listowną, dołączyć przygotowaną wcześniej listę książek -nowości wydawniczych jakie uczniowie chcieliby mieć w swojej bibliotece.
Praca konkursowa naszej szkoły powstała dzięki zaangażowaniu uczniów klas V i VI, którzy wystąpili w filmie zatytułowanym „Głód wiedzy!!!” mojego autorstwa . Szczególne podziękowania skradam Sergiuszowi Kreft z V klasy, który zmontował cały materiał, mając na to bardzo mało czasu.
W tym roku nie udało nam się, ale konkurencja była olbrzymia. Ponad tysiąc szkół wzięło udział w konkursie, a w każdej z kategorii przyznano po 3 miejsca. Warto jednak było pracować nad tym przedsięwzięciem, ponieważ było swego rodzaju zabawą oraz z całą pewnością wyzwaniem. Konkurs był również okazją dla uczniów aby zaprezentować swoje umiejętności.
Celina Arendt