Nawigacja

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Pomieczyńskiej Hucie Organ prowadzący: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pomieczyńska Huta
    Pomieczyńska Huta 18
  • 58 6840054
liczba odwiedzin: 477778
  • Warsztaty "Równość. Tolerancja"

    Warsztaty "Równość. Tolerancja"
    08.02.2016

    8 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty dla kl. IV-VI przeprowadzone przez panie z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Kartuzach zatytułowane „Równość. Tolerancja”.

    Dzieci  wykonywały ćwiczenia, które miały im pomóc wyobrazić sobie jak funkcjonują osoby: słabo widzące, niewidome, niepełnosprawne ruchomo. Warsztaty miały formę zabawy, ale podejmowały bardzo ważne tematy, m.in. sytuacji osób niepełnosprawnych, z jakimi problemami borykają się na co dzień.

    W miłej atmosferze, w trakcie zabawy nasi uczniowie uczyli się bycia tolerancyjnymi wobec osób różniących się od nich zachowaniem czy wyglądem.

    Celina Arendt

  • Loopy's World
    23.02.2016

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Loopy's World.

  • I miejsce w Konkursie "Historyczne Gry Planszowe" dla uczennic z Pomieczyńskiej Huty

    I miejsce w Konkursie "Historyczne Gry Planszowe" dla uczennic z Pomieczyńskiej Huty
    10.02.2016

    Nasze uczennice Kamila Pakur i Anna Szwaba zajęły I miejsce w konkursie „Historyczne gry planszowe”, który zorganizowało Muzeum Kaszubskie w Kartuzach. O przebiegu konkursu napisano w lokalnych mediach, m. In. na Kartuzy.info:

    Kartuzy. Rozstrzygnięto konkurs na historyczne gry planszowe

    W środę w Muzeum Kaszubskim im. Franciszka Tredera w Kartuzach rozstrzygnięto konkurs na historyczne gry planszowe. Przedsięwzięcie, adresowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, spotkało się z dużym odzewem. Najciekawsze prace zostały nagrodzone.

    Z inicjatywy Małgorzaty Anioł-Klinkosz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach Muzeum Kaszubskie zorganizowało konkurs na własnoręcznie wykonaną grę planszową. Był on skierowany do dzieci i młodzieży z terenu gminy Kartuzy. Wydarzenie spotkało się z dużym odzewem. Na konkurs wpłynęło ponad 50 prac wykonanych różną techniką. "Kaszubskie przygody", "Spacer po Kaszubach", "Kaszubski wyścig", "Gra okolice Kartuz" - to tylko niektóre tytuły gier przygotowanych przez uczniów. Ich tematyka nawiązywała do postaci i wydarzeń historycznych związanych z Kaszubami.

    Celem konkursu było promowanie zapomnianej nieco rozrywki, jaką są gry planszowe, a także poznawanie historii przez zabawę. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Instytut Pamięci Narodowej oddział w Gdańsku. 

    Komisja konkursowa w składzie Andrzej Borzestowski, Mirosław Paczoska i Mirosława Kazana wyłoniła laureatów. Oto wyniki konkursu:

    Szkoły Podstawowe:
    I miejsce - Anna Szwaba, Kamila Pakur - SP w Pomieczyńskiej Hucie
    II miejsce - Klaudia Potrykus, Zuzanna Okrój - SP w Koloni
    III miejsce - Zuzanna Krakowska, Marta Konkel - SP nr 1 w Kartuzach

    Wyróżnienia:
    Nikodem Niklas - SP nr 2 w Kartuzach
    Mateusz Hinca - SP nr 2 w Kartuzach
    Roksana Reglińska - SP nr 1 w Kartuzach
    Nikodem Paszki, Wiktor Drywa, Bartłomiej Brylowski - SP nr 2 w Kartuzach
    Inga Labuda, Anna Andriskowska, Kinga Reglińska - SP nr 1 w Kartuzach
    Jagoda Formela, Zuzanna Stachowiak - SP nr 2 w Kartuzach
    Joanna Anioła - SP nr 2 w Kartuzach
    Piotr Pionk - SP w Koloni

     

    Aniu i Kamilko gratulujemy!!!

    Celina Arendt

     

  • Wyjazd do Loopy's World

    Wyjazd do Loopy's World
    11.02.2016

    11 lutego 2016 r. uczniowie klas III, IV-VI  z paniami Celiną Arendt i Dorotą Kajm-Linert oraz p. Honoratą Pakur wybrali się do Loopy’s World w Gdańsku.  Wycieczka odbyła się na życzenie uczniów klasy VI, którzy byli w tym miejscu kilka lat temu i bardzo im się wówczas podobało. Tym razem również zabawa była wyśmienita. Na początku wszyscy uczniowie zapoznali się z regulaminem i zasadami bezpiecznego korzystania z Loopy’s World a następnie ruszyli do zabawy. Goście tego nietypowego placu zabaw mają do dyspozycji:

    • 7 zjeżdżalni o różnym stopniu trudności i długości, w tym:
      • unikalnej, stromej „zjeżdżalni z adrenaliną”
      • zjeżdżalni spiralnej
      • zjeżdżalni rodzinnej (4 równoległe tory)
      • zjeżdżalni dla maluchów
    • 5 trampolin
    • kolorowych boisk
    • toru saneczkowego
    • tuneli i tajemniczych przejść
    • torów przeszkód, pochylni i równoważni
    • mini ścianki wspinaczkowej
    • armatki na sprężone powietrze

    Ruch, wspólna zabawa sprawiły, że wszyscy uczestnicy wycieczki bardzo się rozluźnili i z uśmiechami na twarzach wrócili do domów.

    Celina Arendt

  • Oferta dla uczniów na ferie

    10.02.2016

    Kochani! 

    W czasie trwania feri nasza szkoła organizuje kilka atrakcji, by umilić czas wypoczynku naszym uczniom. O to pełna lista planu na ferie:

    1. Zajęcia z tenisa stołowego odbędą się w poniedziałek 15.02.2016r. od godziny 9.00 do 11.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły. Zajęcia prowadzić będzie pani Katarzyna Mazur.

    2. Wyjazd na basen dla uczniów klas IV-VI w środę 17.02.2016r. o godzinie 11.00 pod opieką pani Małgorzaty Jankowskiej.

    3. Warsztaty plastyczne odbędą się w poniedziałek 22.02.2016r. pod kierownictwem pani Doroty Kajm-Linert w świetlicy szkolnej.

    4. Pokazy militarne odbędą się w czwartek 25.02.2016r. o godzinie 12.00 pod kierownictwem pani Celiny Arendt.

    Pragniemy również zachęcić uczniów do udziału w konkursach zoorganizowanych przez naszą szkołę:

    Konkurs na ilustrowane opowiadanie " Mój przyjaciel - Zwierz". Termin składania pracy to 29.02.2016 r. Drugi konkurs nawiązuje do nadchodzących Świąt "Wielkanoc na Kaszubach". Termin składania prac to 10.03. 2016r. 

     

    Katarzyna Mazur

  • Bal przebierańców i zabawa choinkowa

    8 lutego 2016 roku przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w balu przebierańców i zabawie choinkowej. Już od samego rana wszystkie dzieci czekały na moment prezentacji swoich strojów. W tym roku po raz pierwszy bal został podzielony na dwie grupy. Najmłodsze dzieci, czyli przedszkolaczki i klasa "0" bawiły się wspólnie pod opieką pani Hanny Jędrzejewskiej i pani Sary Kasprzak. Zaś uczniowie klas I-VI bawili się wraz ze swoimi wychowawcami na głównym holu. Na początku balu dzieci zaprezentowały swoje przebrania. Na tegoroczny bal zawitały księżniczki, czarownice, wróżki, myszki, biedronka, policjanci, rycerze, smoki, żołnierze, rolnicy, piraci, Batman, strażacy oraz ratownik pogotowia ratowniczego. Wszystkie stroje były piękne i kolorowe. Najmłodsze dzieci bardzo chętnie tańczyły ze swoimi paniami, wzięły udział w kilku konkursach z nagrodami. Starsi uczniowie również wzięli udział w licznych konkursach. Odbył się m.in. konkurs "taniec na gazecie", "taniec z balonami", "taniec z miotłą", "zbieranie gwiazdek", "bajkowe zagadki". Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na czas, który polegał na włożeniu do plastikowej butelki 20 ziarenek soczewicy. Ziarenka soczewicy należało wkładać pojedynczo. Uczniom bardzo spodobała się zabawa drużynowa, która polegała na tym, że jedna osoba z drużyny musiała przypiąć do sznurka 9 klamerek, a kolejna musiała je odpiąć. Drużyna, która wykonała to zadanie najszybciej wygrywała. Wszyscy uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach, tym bardziej, że nagrody były interesujące, m.in. świecące przez sześć godzin bransoletki. Pod koniec zabawy zawitał do nas Mikołaj. Radość dzieci była ogromna. Nasz gość porozmawiał z każdym dzieckiem a ponadto wszystkim wręczył paczkę. Ten przedostatni dzień karnawału spędziliśmy na świetnej zabawie. Nasza szkoła na ten dzień została udekorowana balonami i serpentynami. Za zorganizowanie i przeprowadzenie balu przebierańców oraz zabawy choinkowej w tym roku szkolnym odpowiedzialne były panie: Celina Arendt i Dorota Kajm-Linert.

     

    Dorota Kajm-Linert

  • Pokaz historyczny

    1 lutego 2016 r. do naszej szkoły zawitała Grupa Artystyczna REKONSTRUKTO z pokazem historycznym pt."Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka". Podczas godzinnego spotkania uczniowie klas "0"- VI poznali zwyczaje szlachty, dowiedzieli się, kim byli sarmaci. Ponadto zobaczyli stroje szlacheckie, w które przebrało się dwóch szóstoklasistów oraz różne rodzaje uzbrojenia. Starsi uczniowie wzięli nawet udział w pojedynku, co bardzo spodobało się wszystkim uczestnikom spotkania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dawne narzędzia tortur, czyli dyby i krzesło. Wybrani uczniowie mogli na własnej skórze odczuć ciężar dawnego wymiaru sprawiedliwości. Każdy uczeń miał możliwość osobistego zapoznania się z rekwizytami i strojem. Naszym uczniom "żywa lekcja historii" bardzo się spodobała.

     

    Dorota Kajm-Linert

  • Wielkanoc na Kaszubach - MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

    Wielkanoc na Kaszubach - MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

    Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie

     

    REGULAMIN

    Cele konkursu:

    • zapoznanie uczniów z  kulturą i tradycją Kaszub
    • popularyzacja wiedzy z zakresu dawnych i obecnych obyczajów świątecznych występujących na Kaszubach w okresie Świąt Wielkanocnych
    • rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej kulturą Kaszub
    • popularyzacja i prezentacja twórczości plastycznej
    • rozwijanie poczucia smaku i estetyki

     

    Uczestnicy konkursu:

    • uczniowie szkół podstawowych – klasy 0-VI

     

    Warunki uczestnictwa:

    • samodzielne wykonanie  konkursowej pracy plastycznej w formacie A3 przedstawiającej dawne lub obecne obyczaje świąteczne występujące na Kaszubach w okresie Świąt Wielkanocnych
    • dowolna technika wykonania
    • każda szkoła może zgłosić do konkursu 5 prac wybranych w toku eliminacji wewnątrzszkolnych
    • każda praca musi być opisana na odwrocie – imię i nazwisko autora pracy,  klasa, adres szkoły, imię i nazwisko oraz nr telefonu opiekuna artystycznego
    • termin składania prac do 10 marca 2016 roku
    • kryteria oceniania: pomysłowość i oryginalność, wkład pracy, staranność wykonania, estetyka pracy

     

    PRACE KONKURSOWE NALEŻY DOSTARCZYĆ POD ADRES:

    Publiczna Szkoła Podstawowa w Pomieczyńskiej Hucie

    Pomieczyńska Huta 18

    83-305 Pomieczyno

    Tel. 58 684 00 54

     

    UWAGI KOŃCOWE

    • nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na powielanie danych osobowych jej autora przez organizatorów konkursu  
    • laureaci oraz ich opiekunowie zostaną powiadomieni telefonicznie o wynikach konkursu oraz o  terminie finału
    • organizatorzy nie przewidują zwrotu nadesłanych prac

     

     

    Joanna Sychta, Dorota Kajm- Linert

     

  • Kolęda szkolna
    02.02.2016

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kolęda szkolna.

  • Dzień Babci i Dziadka
    02.02.2016

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Babci i Dziadka.

  • Wielki konkurs "Mój przyjaciel zwierz"

    01.02.2016

    Wielki Konkurs na ferie dla Dzieci i Rodziców!


     

    Zapraszamy wszystkich Uczniów z Rodzicami do udziału

    w KONKURSIE NA ILUSTROWANE OPOWIADANIE PT. „MÓJ PRZYJACIEL – ZWIERZ”

    Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej bądź zdjęcia i opisanie przyjaźni między dzieckiem, a zwierzęciem.

    Praca na formacie A4, podpisana na odwrocie imieniem i nazwiskiem dziecka, technika dowolna.

    Kryteria oceny prac: ciekawy pomysł, język literacki, walory estetyczne.

    Nagrody: dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu, nagrody rzeczowe dla autorów prac wyróżnionych

    Prace należy dostarczyć do szkoły w pierwszym dniu po feriach, tj, poniedziałek 29 lutego.


     

    Rodziców prosimy o napisanie oświadczenia wyrażającego zgodę na udział dziecka w projekcie:

    Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka............................................................................... w projekcie „Przyjaciel zwierząt” oraz na przetwarzanie danych osobowych mojego dziecka zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. dla potrzeb niezbędnych przy realizacji projektu.

    Podpis Rodzica/Opiekuna..............................................................................................................


     


     

    SERDECZNIE ZAPRASZAMY

    Sara Kasprzak , Hanna Jędrzejewska

  • „Dzień Babci i Dziadka”

    „Dzień Babci i Dziadka”

              21 i 22 stycznia to najpiękniejsze dni w roku  - Dzień Babci i Dziadka. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Przedszkolak przynosi laurkę, uczeń własnoręcznie wykonany upominek, a dorośli kwiaty lub, gdy mieszkają z dala od swoich bliskich, przesyłają pozdrowienia i życzenia.

             W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W tym roku to wspaniałe święto odbyło się w naszej szkole w środę - 27 stycznia. Babcie i Dziadkowie, jak zwykle nie zawiedli wnuków, przybywając bardzo licznie na tę uroczystość. Punktualnie o godzinie 12.30 pani dyrektor Ewa Kasprzak przywitała zacnych gości, którzy już na wstępie udekorowani zostali tematycznymi kotylionami. Następnie uczniowie klas 0-VI wykonali piękny program artystyczny, a przedszkolaki i dzieci z zerówki dodatkowo zaśpiewały piosenki. Po części artystycznej nadszedł czas na konkursy przygotowane specjalnie dla babć i dziadków. To była specjalna niespodzianka przygotowana dla naszych gości, miło, że babcie i dziadkowie z ochotą  i humorem w niej uczestniczyli. Na koniec tej części dzieci zaprosiły  swoich gości do wspólnej zabawy, która przyniosła wszystkim dużo radości. Następnie uczniowie obdarowali babcie i dziadków własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Były to piękne laurki z życzeniami, serca, kwiatki i bukiety. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Babcie i dziadkowie byli bardzo zadowoleni i dumni ze swoich wnucząt. Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków  na słodki poczęstunek, w przygotowanie którego zaangażowali się rodzice.

     

    Joanna Sychta, Hanna Jędrzejewska

  • Kolęda szkolna

    27.01.2016

    W dniu 20.01.2016r ( środa) w naszej szkole odbyła się uroczysta kolęda szkolna. Odwiedził nas Proboszcz parafi Sianowo ksiądz Eugeniusz Grzędzicki. Duszpasterz pokrzepił nas słowem Bożym i złożył najlepsze życzenia na nadchodzący rok. Dzieci i nauczyciele otrzymali obrazki wraz z modlitwami. Uczniowie w podziękowaniu zaśpiewali kolędy naszemu gościowi przy akompaniamencie gry pana Józefa Stachnika, nauczyciela muzyki w naszej szkole.

                                                                                                                                                                 

      Katarzyna Mazur

  • Konkurs plastyczny

    22 grudnia 2015 roku podczas szkolnej wigilii zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu plastycznego pt. „Kaszubska bombka”. Wszystkie bombki były oryginalne i bardzo starannie wykonane, dlatego praktycznie prawie wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni. Pani dyrektor wręczyła uczniom dyplomy i nagrody. Piękne prace ozdobiły choinkę, która znajdowała się na sali gimnastycznej.

    Wyniki konkursu:

     

    kategoria – przedszkole i klasa „0”

    I miejsce – Aleksandra Arendt (przedszkole), Zofia Gruda (klasa „0”), Weronika Kalkowska (klasa „0”), Nadia Szreder (przedszkole)

    II miejsce – Beniamin Arendt (klasa „0”), Julian Sawicki (przedszkole), Oskar Kwidziński (klasa „0”)

    III miejsce – Dawid Dawidowski (przedszkole), Tymon Skierka-Polański (przedszkole)

     

    kategoria – klasy I-III

    I miejsce – Joanna Pakur (klasa I), Błażej Pakur (klasa III)

    II miejsce – Tomasz Pakur (klasa II), Wiktor Sawicki (klasa II),  Patrycja Kuberna (klasa III)

     

    kategoria – klasy IV- VI

    I miejsce – Szymon Pakur (klasa IV), Anna Szwaba (klasa V)

    II miejsce – Jacek Szwaba (klasa V), Kamila Pakur (klasa V)

     

    Dorota Kajm-Linert

  • Wyjazd do Gdańska

    21 grudnia 2015 roku o godzinie 10.00 uczniowie z klas „0” – VI wybrali się do Gdańska na kolejny musical przygotowany przez Stowarzyszenie Teatralne INGENIUM „Trudne pytania – świat należy do Ciapków". Musical opowiada  przepiękną historię o bajkowej krainie zwanej Ciapkolandią, pełnej rzucających różnorakie zaklęcia stworków zwanych ciapkami. Miejsce to jest pełne radości i uśmiechu a ciapki nie znają pojęć zazdrości czy nienawiści. Jednak w pewnym momencie magia  Ciapkolandii przestaje działać a żyjące w niej stworzonka stają się smutne. W obliczu katastrofy dwa młode ciapki, Kichatka (która ciągle kicha) i Przewrotek (który ciągle się wywraca) wyruszają do naszego świata, gdyż uratować ich świat może tylko ktoś o czystym sercu. „Trudne Pytania” to historia o przyjaźni, przezwyciężaniu swych słabości i spełnianiu marzeń. Śpiewanymi przez bardzo młodych aktorów utworami, urzekającą bajkową muzyką, kolorowymi światłami oraz scenografią i pojawiającą się na scenie iluzją ciapki urzekły naszych uczniów i nauczycieli. Dzieci wiedzą już, że jeśli masz marzenia świat się zmienia. Bilety na musical były nieodpłatne. Na ręce pani dyrektor przekazał je jeden z rodziców pan Kazimierz Gruda.

    Dorota Kajm- Linert

  • Konkurs muzyczny

    16 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs muzyczny. Do konkursu zgłosiło się kilkanaście osób. Celem konkursu było promowanie kolęd, pastorałek i piosenek związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Klasa I zaśpiewała wspólnie piosenkę pt. „Choinka”, z klasy „0” czworo dzieci zaśpiewało również wspólnie piosenkę świąteczną. Niektórzy uczniowie śpiewali indywidualnie inni w duecie. Uczeń klasy III Błażej Pakur zagrał na akordeonie, natomiast Tomasz Pakur z klasy II na organach. Zgromadzeni nauczyciele i uczniowie na szklonym holu mogli także posłuchać kolędy „Cicha noc” w języku niemieckim, którą zaśpiewał Louise Becker. Po wysłuchaniu wszystkich utworów jury udało się na narady. Wszyscy członkowie jury byli zgodni, że idea konkursu powinna być kontynuowana.

     

    Wyniki konkursu:

     

    kategoria przedszkole i klasa „0”

    I miejsce –  uczniowie z klasy „0” Zofia Gruda, Weronika Kalkowska, Nikodem Hinz, Karol Okrój

     

    kategoria – klasy I-III

    I miejsce – klasa I oraz Patrycja Kuberna

    II miejsce – Oliwia Jereczek i Kinga Brylowska oraz Magdalena Pobłocka

    III miejsce – Louise Becker

     

    kategoria – klasy IV-VI

    I miejsce – Kamila Pakur

    II miejsce – Bartosz Hinz i Szymon Pakur oraz Anna Szwaba

     

    Dorota Kajm-Linert

  • Wigilia Szkolna 2015r.
    13.01.2016

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wigilia Szkolna 2015r..

  • Szkolna Wigilia

    Szkolna Wigilia
    04.01.2016

    W świątecznej atmosferze 22 grudnia w naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. W udekorowanej świątecznie sali znalazła się choinka, przystrojona ozdobami wykonanymi przez uczniów, piękna szopka oraz długie stoły nakryte białymi obrusami i zastawione wigilijnymi daniami. Wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Obejrzeliśmy jasełka bożonarodzeniowe przygotowane pod kierunkiem pani Katarzyny Mazur, Sary Kasprzak oraz Pana Józefa Stachnik. Uroczystość uświetniły kolędy i pastorałki zaśpiewane przez uczniów. Po części artystycznej i ciepłych życzeniach, dzieliliśmy się opłatkiem, a przy wigilijnym stole śpiewaliśmy kolędy. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

    Zapraszamy do galerii zdjęć.

     

    Sara Kasprzak

  • Szkolny konkurs czytelniczy
    02.01.2016

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolny konkurs czytelniczy.

strona:

Aktualności

Galeria zdjęć

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Pomieczyńskiej Hucie Organ prowadzący: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pomieczyńska Huta
    Pomieczyńska Huta 18
  • 58 6840054