Konkurs plastyczno-biblioteczny
„Moja ulubiona książka”
Zapraszamy do udziału w konkursie plastyczno-bibliotecznym, który jest skierowany do uczniów naszej szkoły. Zadaniem konkursowym jest wykonanie ilustracji przedstawiającej scenę z ulubionej książki.
Jeden uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę plastyczną. Praca plastyczna powinna być wykonana samodzielnie. Format pracy A4 lub A3, natomiast technika dowolna (rysunek, akwarela, wycinanka, kolaż, wydzieranka itp.). Na odwrocie pracy powinna znajdować się metryczka: imię, nazwisko, klasa, tytuł książki. Prace będą oceniane w kategoriach: klasy 0-III, klasy IV-VI. Prace plastyczne należy składać u pani Celiny Arendt w terminie do 5 grudnia 2016 r. Zgłoszone prace zostaną wyeksponowane na wystawie.
Prace zostaną ocenione przez jury w składzie powołanym przez organizatora. Jury wybierze najciekawsze prace w każdej kategorii. Uczestnicy konkursu zostaną powiadomieni o czasie i miejscu rozstrzygnięcia konkursu oraz wręczenia nagród.
Zaproszenie
do udziału w akcji czytania dzieciom w Publicznej Szkole Podstawowej w Pomieczyńskiej Hucie
|
|
Serdecznie zapraszamy rodziców, innych członków rodziny oraz wszystkich chętnych dorosłych do przedszkola i szkoły w celu poczytania dzieciom wybranych utworów. Wcześniej prosimy o kontakt z nauczycielem grupy i klasy. Zapewniamy, że Państwa udział w głośnym czytaniu będzie miłym przeżyciem dla dzieci.
Wszyscy nauczyciele serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji i propagowania rytuału głośnego czytania dziecku.
Warto wiedzieć !
Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dziecku :
NIKT NIE RODZI SIĘ CZYTELNIKIEM, CZYTELNIKA TRZEBA WYCHOWAĆ,
CODZIENNIE CZYTAJĄC DZIECKU NA GŁOS.
CZYTANIE POWINNO SIĘ DZIECKU ZAWSZE KOJARZYĆ Z RADOŚCIĄ,
NIGDY Z PRZYMUSEM, KARĄ CZY NUDĄ.
Koordynator akcji
Celina Arendt
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty czytelnicze w Centrum Inicjatyw Edukacyjnych.
14 listopada uczniowie klas IV-VI wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach. Wystawa interaktywna „O szczęściu” związana była z edukacją czytelniczą i wychowaniem do wartości. Uczniowie poszukiwali odpowiedzi na pytanie jak coś staje się szczęściem? Co myślą o szczęściu bohaterowie różnych książek, filozofowie, uczestnicy zajęć? W zaaranżowanej kawiarence-cukierni dzieci wspólnie napisały opowieść o wędrówce fikcyjnego bohatera Feliksa do szczęścia. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani pysznymi ciastkami oraz dokonali prezentacji swoich prac. Większości uczniów zajęcia w formie zabawy sprawiły olbrzymią przyjemność.
Celina Arendt
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Misjonarze w naszej szkole.
W czwartek 17 listopada 2016 roku gościliśmy w naszej szkole misjonarzy ze Zgromadzenia Werbistów. Zakon znajduje w miejscowości Pieniężno na Warmii. Misjonarze głoszą Słowo Boże i niosą pomoc ludziom na całym świecie. Nam przekazali dużo ciekawych informacji dotyczących pracy na misjach. Poznaliśmy w jakich warunkach żyją ludzie w różnych, odległych krainach świata, przebieraliśmy się w stroje regionalne, mogliśmy zagrać na nieznanym nam instrumencie muzycznym charango, uczyliśmy się jeść pałeczkami, tańczyliśmy i modliliśmy się.
Spotkanie było bardzo ciekawe i zostanie nam na długo w naszej pamięci.
Hanna Jędrzejwska
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.
Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.
To najlepszy start w nowy dzień!
9 listopada 2016r. w naszej szkole podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Niepodległości zostały ogłoszone wyniki konkursu pt. "Najpiękniejszy kotylion". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Mikołaj Romanowicz
II miejsce - Kamila Pakur, Anna Szwaba
III miejsce - Klaudia Malinowska
Wyróźnienie: Agata Puckowska, Sergiusz Kreft, Szymon Pakur, Błażej Pakur.
Nagrodzone prace zostały wykonane bardzo starannie i pomysłowo.
Dorota Kajm-Linert
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bal Wszystkich Świętych kl. III-VI.
KONKURS NA NAJCIEKAWSZY LAMPION ADWENTOWY
Zasady konkursu:
Gotowe prace należy przynosić do 28 listopada do pani Joanny Sychta.
ZAPRASZAM DO UDZIAŁU
Joanna Sychta
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WARSZTATY MALARSKIE KLAS I-III.
W czwartek 3 listopada br. uczniowie klas I-III skorzystali z możliwości wzięcia udziału w warsztatach malarstwa na tkaninie w ramach projektu pt. „Tożsamość Regionalna Pędzlem Malowana. Warsztaty Malarskie”, które odbyły się w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej w Chmielnie. Uczestnicy warsztatów namalowali na torbach wzory kaszubskie, niektórzy z nich wypisali też dedykacje lub się podpisali. Spotkanie dostarczyło uczniom wiele zadowolenia i satysfakcji, a także pozwoliło zdobyć nowe doświadczenia.
Joanna Sychta
11 listopada 1918 roku zakończył się dla Polski 123 letni okres niewoli. Tego właśnie dnia Rada Regencyjna postanowiła przekazać władzę wojskową Józefowi Piłsudskiemu.
Dzień 11 listopada ustanowiono świętem państwowym po raz pierwszy dopiero w 1937 roku. W latach 1939-44 podczas okupacji hitlerowskiej oraz w okresie od 1945 do 1989 roku, w czasie rządów komunistycznych obchodzenie święta 11 listopada było zakazane. Dopiero w roku 1989, ustawą sejmu, przywrócono jego obchody. Od tego roku Święto Niepodległości jest jednym z najważniejszych świąt państwowych a dzień 11 listopada jest dniem wolnym od pracy.
Święto obchodzone jest w całym kraju, lecz najważniejsze obchody odbywają się w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
Tradycją jest też obchodzenie 11 listopada w naszej szkole, dlatego uczniowie z klas III i IV przypomnieli swoim kolegom i koleżankom jakie przeszkody musiała Polska pokonać w drodze do wolności.
Celina Arendt
W czwartek 10 listopada uczniowie grupy "0" wybrali się na wycieczkę do Lokalnej Grupy Rybackiej w Chmielnie. W programie zajęć był film 3D pt. " Turbo". Bajka, której bohaterem był niezwykły ślimak bardzo przypadła uczniom do gustu, tym bardziej, że cały film oglądali w "czarodziejskich okularach", które sprawiały, że bohaterowie filmu byli bardzo realni. Kolejnym punktem wyjazdu były zajęcia warsztatowe. W związku z nadchodzącym Świętem Niepodległości uczniowie wykonywali przepiękne kotyliony, które później zabrali do domów. Na koniec dzieci ustawiły się ze swoimi pracami do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.
Dzieci zgodnie stwierdziły, iż był to bardzo ciekawy i miły dzień, a także wyraziły chęć ponownego odwiedzenia siedziby Lokalnej Grupy Rybackiej, aby wziąć udział w kolejnych zajęciach.
Katarzyna Mazur
Dziś podczas uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości rozstrzygnięto i ogłoszono wyniki konkursu pt." Barwy Jesieni". Laureatami konkursu zostali:
W kategorii klas IV-VI
I miejsce zajął Artur Blok z klasy VI
W kategorii klas I-III
I miejsce zajął Tomasz Pakur z klasy III
I miejsce zajął Błażej Klejna z klasy III
II miejsce zajęła Agata Frankowska z klasy II
II miejsce zajął Kamil Blok z klasy II
III miejsce zajęła Wiktoria Hinz z klasy III
III miejsce zajął Wiktor Sawicki z klasy III
W kategorii klasy "0"
I miejsce zajęła Areta Znajewska
II miejsce zajęła Nadia Szreder
II miejsce zajęła Wiktoria Sypion
II miejsce zajął Bartosz Trepczyk
Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
Katarzyna Mazur
15. 11. 2016 r. ( wtorek) o godzinie 14.30 odbędzie się spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów. Tematem spotkania będzie omówienie spraw bieżących, a także analiza zachowania i postępów edukacyjnych dzieci.
Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bal Wszystkich Świętych.
W piątek 28 października w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez wszystkich impreza- Bal Wszystkich Świętych. Zabawa rozpoczęła się od uroczystego powitania wszystkich uczestników i gości przez panią Dyrektor oraz przedstawicielki Rady Rodziców, która była inicjatorem balu. Po części oficjalnej, dzieci wspólnie zatańczyły poloneza jako taniec otwierający całą impreze. Po czym młodsze dzieci udały się na stołówkę, gdzie bawiły się przez dwie godziny przy akompaniamencie pięknej muzyki zespołu „Arka Noego”.
Po pierwszych pląsach nadszedł czas na konkurs pt. „ Taniec z balonem”. Uczniowie dobrali się w pary i tańczyli z balonem, który znajdował się pomiędzy nimi. Było przy tym wiele śmiechu i niespodziewanych sytuacji. W nagrodę wszyscy uczniowie zostali obdarowani przez organizatorki upominkiem. Kolejnym i chyba jednym z najsypatyczniejszych momentów był poczęstunek. Każde dziecko dostało babeczkę oraz soczek, a także specjalnie przygotowane swieże owoce.
Jak sama nazwa wskazuje na naszym balu nie zabrakło świętych. Mieliśmy mnóstwo aniołków, oraz takie postaci jak św. Franciszek, św. Cecylia, św. Jan Paweł II, św. Teresa, św. Bernadeta, św. Mikołaj, św. Józef i wielu innych. W związku z czym Rada Rodziców przygototwała konkurs na najpiekniejsze przebranie. Laureatkom pierwszego miejsca została Konstancja Dawidowska, drugiego Franciszek Hinc, trzeciego ex aequo Oskar Kwidziński oraz Wiktoria Sypion. Oprócz tego przyznano mnóstwo wyróżnień.
Nasz bal zakończył się wspólnym tańcem oraz zabawą pt. „Łowienie ryb”. Po wszystkim uczniowie pomogli w sprzątaniu stołówki, a następnie udali się do domu by spędzić z rodzicami długi weekend. Pragniemy serdecznie podziękować rodzicom, którzy uczestniczyli w naszym balu, za pomoc oraz wspólną zabawę w sympatycznej atmosferze.
Katarzyna Mazur