6 grudnia rozstrzygnęliśmy konkurs pt. „Najciekawszy lampion adwentowy”, którego przedmiotem było wykonanie lampionu według własnego pomysłu oraz przy użyciu dowolnych środków plastycznych. Magiczny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia niezwykle pozytywnie wpłynął na dzieci, które wzięły udział w konkursie, ponieważ cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród całej społeczności szkolnej. Każda zgłoszona praca konkursowa cechowała się oryginalnością oraz różnorodnością i estetyką wykonania. Jury oceniło lampiony adwentowe w czterech, następujących kategoriach:
I.PRZEDSZKOLE
1 miejsce - Konstancja Dawidowska, Marek Frankowski
2 miejsce – Franciszek Hinz, Klaudia Sypion
3 miejsce – Marcel Pobłocki, Nikola Hinz, Aleksandra Arendt
II. ZERÓWKA
1 miejsce – Piotr Bladowski, Nadia Szreder, Michał Lenz
2 miejsce – Izabela Buczyńska, Oskar Kwidziński
3 miejsce – Areta Znajewska
III. KLASY I – III
1 miejsce - Oskar Haza, Błażej Klejna
2 miejsce – Zofia Gruda, Karol Okrój
3 miejsce – Paweł Bladowski
IV. KLASY IV-VI
1 miejsce – Kamil Grot, Norbert Okrój, Michał Lejkowski
2 miejsce – Kamila Pakur, Piotr Klawikowski
3 miejsce – Szymon Pakur, Błażej Pakur, Artur Blok, Agata Puckowska
Każdy z uczestników konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową. Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, którzy przygotowali lampion adwentowy oraz zachęcam do udziału w kolejnych konkursach.
Joanna Sychta
W tym roku nasza szkoła po raz trzeci zorganizowała akcję charytatywną pt. Nasza Paczka. Celem tego przedsięwzięcia było zebranie przez naszych uczniów produktów spożywczych i chemicznych dla potrzebujących starszych osób z naszej okolicy. Ostatniego dnia zbiórki Oliwia Jereczek przewodnicząca naszej szkoły oraz jej starszy kolega Kacper Kitowski wraz z opiekunami akcji rozdzielili produkty i przygotowali cztery paczki, które następnie dostarczyli osobom potrzebującym. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na to, iż w naszym otoczeniu znajdują się samotni ludzie, którzy potrzebują wsparcia i pomocy. Okres świąteczny jest wyjątkowym czasem na okazanie serca drugiemu człowiekowi.
Wszystkim darczyńcom pragnę serdecznie podziękować w imieniu obdarowanych osób. Dziękuję także za pomoc w dostarczeniu podarunków przewodniczącej szkoły Oliwii Jereczek, która znakomicie wywiązała się ze swojej funkcji oraz uczniowi Kacprowi Kitowskiemu, a także pani Hannie Jędrzejewskiej opiekunowi Samorządu Uczniowskiego za wszelką pomoc.
Katarzyna Mazur
Do Świąt Bożego Narodzenia zostało już niewiele czasu. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku od początku grudnia przystąpili do wykonywania wszelkiego rodzaju ozdób i dekorowania swoich klas. W tym roku szkolnym uczniowie jeszcze z większą starannością przystąpili do tego zadania, bowiem Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem ogłosił konkurs na "Najładniejszą świąteczną klasę". Roztrzygnięcie konkursu nastąpi w styczniu.
Dorota Kajm-Linert
W naszej szkole trwa Akcja czytania dzieciom. Do tej pory gościliśmy: p. T. Romanowicz, p. Kuberna, p. Haza, p. H. Pakur. Miłym gościom, którzy zechcieli odwiedzić naszą szkolę oraz czytać uczniom serdecznie dziękuję. Zapraszamy również chętnych rodziców, dziadków i inne osoby do wzięcia udziału w naszym przedsięwzięciu.
koordynator akcji
Celina Arendt
2 grudnia w Szopie odbył się Wojewódzki Konkurs Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej. W tym roku brało w nim udział ponad 150 osób. Naszą szkolę reprezentowały Magdalena Pobłocka z klasy III oraz Patrycja Kuberna z klasy IV. Dziewczynki nie zajęły miejsca na podium, ale były bardzo zadowolone z możliwości udziału w tak pięknym konkursie. Jedną z jurorek była sama autorka, czyli pani Warmowska. Jak zawsze Szkoła w Szopie była bardzo gościnna.
Celina Arendt
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Eksperymenty w szkole :).
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PRZEDSTAWIENIE "ŚWIĄTECZNE ŚLEDZTWO".
Dnia 2 grudnia dzieci z klas 0- III wraz z nauczycielkami p. Joanną Sychta, p. Katarzyną Mazur, p. Dorotą Kajm- Linert i p. Katarzyną Przychodną poczuły magię Świąt na przedstawieniu "Świąteczne Śledztwo" przygotowanym przez Teatr Kultureska. Tego dnia w Centrum Kultury w Kartuzach miała miejsce afera wszechczasów tzn. porwano Świętego Mikołaja. Nasi Milusińscy wcielili się w detektywów i wyruszyli na poszukiwania ulubieńca wszystkich dzieci. Nie było to łatwe zadanie, jednak pragniemy wszystkich uspokoić Święty Mikołaj ma się dobrze i zapewne już niedługo odwiedzi nie tylko grzeczne dzieci.
W środę 30.11 w naszej szkole obchodziliśmy andrzejki. Również przedszkole i zerówka wyjątkowo spędziły ten dzień. Uczniowie bawili się przy akompaniamencie gry pana Józefa Stachnika, wróżyli z kolorów, przedmiotów, oraz wosku. Przy tak świetnej zabawie nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku oraz konkursów. Wiele śmiechu i radości sprawił dzieciom konkurs na jedzenie jabłek bez użycia rąk. Dodatkowo mieliśmy jeszcze jeden powód do zabawy. Tego dnia swoje trzecie urodziny obchodził Marcelek Pobłocki, któremu odśpiewaliśmy urodzinowe "Sto lat". W zamian za to chłopiec obdarzył nas słodkim prezentem w postaci cukierków. Andrzejki zakończyliśmy tańcami oraz wspólnym pamiątkowym zdjęciem.
Katarzyna Mazur
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Pluszowego Misia.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Eksperymenty w szkole :).
Zapraszam wszystkich uczniów i przedszkolaków wzorem lat ubiegłych do udziału w konkursie świątecznym. W tym roku szkolnym ogłaszam konkurs na zaprojektowanie i wykonanie choinki (nie może to być rysunek). Technika wykonania dowolna, dobór materiałów dowolny.
Nagrody będą przyznawane w trzech kategoriach:
kategoria I – przedszkole i klasa „O”
kategoria II – klasy I-III
kategoria III – klasy IV-VI
Prace będą przyjmowane do 19 grudnia 2016 roku. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi 21 grudnia 2016 r.
Zachęcam do udziału w konkursie. Czekam na Wasze choinki!
p. Dorota Kajm-Linert
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajęcia w Bibliotece w Kartuzach.
W poniedziałek nasi uczniowie z klas IV, V i VI wzięli udział w zajęciach bibliotecznych w Bibliotece w Kartuzach. Lekcję przygotowała dla nas była uczennica naszej szkoły, pani Emilia Pakur. Temat zajęć dotyczył edukacji globalnej – problemów na świecie z brakiem wody. Wysłuchaliśmy pouczającej i ciekawej opowieści o afrykańskiej dziewczynce i jej rodzinie. Pani Emilia wykorzystała na zajęciach Kamishibai – teatr ilustracji, teatr obrazkowy -(kartonowe plansze z obrazkami opowiadają historię, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Tył karty zarezerwowany jest na tekst oraz miniaturkę obrazka. Parawan stoi zwrócony do publiczności, czytający stoi z tyłu i czyta opowieść, zmieniając płynnie plansze). Uczniowie zaciekawieni historią oraz teatrzykiem słuchali w skupieniu słów pani bibliotekarki. Następnie sprawdzali na globusie gdzie leży Ghana, oglądali zdjęcia obrazujące jak wygląda tam życie. Na zakończenie zastanawiali się ile zużywamy codziennie wody. Po wspólnym uzupełnieniu planszy dotyczącej ilości zużywanej każdego dnia wody, pani Emilia podała prawdziwe dane. Dzieci były zdziwione ilością marnowanej wody. Wspólnie z prowadzącą zastanawiały się jak można ją oszczędzać. Na zakończenie uczniowie otrzymali po lizaku i udali się na obiecaną pizzę.
Celina Arendt
NASZA PACZKA
Weź udział w akcji charytatywnej i podaruj komuś szczęśliwe święta!
W tym roku nasza szkoła po raz trzeci bierze udział w akcji
„Nasza paczka”.
Jej celem jest skompletowanie rożnych produktów do paczki świątecznej dla potrzebujących rodzin .
Paczkę zbieramy wspólnie- każdy nawet najmniejszy dar jest ważny i potrzebny.
Akcja trwa od 02.12.2016 r. do 19.12.2015, a produkty składamy w specjalnym kartonie, który stoi na holu.
Zebrane produkty zostaną przekazane starszym osobom z naszej okolicy.
Gorąco zachęcam do pomocy i z góry dziękuję za wszystkie dary.
Dziękuję Katarzyna Mazur
Produkty, które zbieramy:
-makaron, ryż, kasza, groch, fasola
-mąka, cukier, sól, proszek do pieczenia, budyń, kisiel
-herbata, kawa, kakao, mleko
-konserwy mięsne, rybne, warzywa w puszkach i w słoikach
-słodycze,
-dżem, masło,
-koncentrat, majonez, ketchup,
-szampon, żel do mycia, mydło, pasta do zębów, szczoteczki do zębów,
-proszek do prania, płyny czyszczące,
-i inne produkty, które mogą przydać się w gospodarstwie domowym oraz
- kartki świąteczne własnoręcznie wykonane
Z góry dziękuję w imieniu rodzin.
Katarzyna Mazur
We wtorek 22 listopada 2016 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia z eksperymentami przeprowadzone przez panią Martynę Plicht wraz z młodzieżą z Ruchu Naukowego "Wiedza To Fun". Tą niecodzienną formą edukacji objęte zostały wszystkie grupy wiekowe, począwszy od przedszkolaków, aż po uczniów VI klasy. Dziękujemy naszym gościom za przeprowadzenie tych jakże ciekawych i wciągających zajęć.
Joanna Sychta
22 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach odbył się IV Powiatowy Konkurs „Piękno Słowa Czytanego” pod patronatem Starosty Kartuskiego Janiny Kwiecień. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IV Agata Puckowska. Niestety nie udało jej się zająć miejsca na podium, ale została dostrzeżona przez członka komisji i obdarowana książką. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wśród wierszy czytanych tego dnia znalazły się utwory m.in. Szymborskiej, Miłosza, Herberta. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wspaniałą umiejętnością czytania i interpretowania tekstów, za udział otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz czekolady.
Celina Arendt