Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie z policjantkami.
Dzisiejsze lekcje języka kaszubskiego upłynęły dzieciom z klas I i II niezwykle twórczo i kreatywnie. Uczniowie w sposób praktyczny zapoznali się z wzornictwem i kolorystyką haftu kaszubskiego, uczestnicząc w warsztatach malowania na szkle w ramach projektu „Tożsamość Regionalna Pędzlem Malowana, które odbyły się w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej w Chmielnie. Efektem tych zajęć są piękne obrazy przedstawiające kompozycje wzornicze haftu kaszubskiego, które można podziwiać w holu głównym naszej szkoły.
Serdecznie dziękuję Pani Ewelinie Kreft za uczestnictwo w wyjeździe oraz wszelką okazaną pomoc i życzliwość.
Joanna Sychta
W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci z przedszkola poznają podstawy ruchu drogowego wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.
W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy panie policjantki, które spotkały się z dziećmi we wtorek 03.10.2017 r. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjantka rozmawiała z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówiła zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazała niektóre znaki drogowe. Podkreśliła również jak ważne jest zapinanie pasów w samochodzie. Przypomniała także o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego gościa podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć czapkę, kamizelkę odblaskową oraz dokładnie obejrzeć pałkę policyjną oraz lizak drogowy. Dzięki takim spotkaniom policja będzie kojarzyć się dzieciom, jako służba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.
Katarzyna Mazur
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie z leśniczym.
Dnia 29.09.2017 r. w naszej szkole odbył się Dzień Chłopaka. Z tej okazji podczas apelu członkinie samorządu szkolnego odczytały przygotowany wiersz oraz życzenia. Aby umilić chłopcom ten szczególny dzień dziewczynki sprezentowały wszystkim kolegom słodką niespodziankę.
Wszystkim chłopcom życzymy wszystkiego dobrego i mnóstwa sukcesów!
Sylwia Rekowska
Dnia 27.09.2017 r. odbyły się uroczyste obchody Dnia Przedszkolaka. Dzieci z grupy 3, 4, 5 i 6 latków spotkały się na sali gimnastycznej, by wspólnie świętować ich dzień.
Panie Barbara Krampa-Hinc, Alicja Kamińska i Katarzyna Mazur przywitały zebrane dzieci i wręczyły każdemu z nich honorową odznaką przedszkolaka. Po powitaniu dzieci zaczeły wspólną zabawę integracyjną z naszym panem Józefem, który zabrał nas w magiczną podróż dookoła świata. Przy akompaniamencie akordeonu bawiliśmy się w rytm najpopularniejszych piosenek dla najmłodszych. Międzyczasie odwiedziła nas Pani Dyrektor, aby wspólnie z nami pobawić się. Po wyczerpujących tańcach nadszedł czas na obiad. Jednak to nie był koniec zabawy. Po obiedzie najmłodsi ponownie spotkali się na sali gimnastycznej. Podczas takiej uroczystości nie mogło przecież zabraknąć zabaw z chustą animacyjną oraz zjeżdżania z dmuchanego zamku, w ruch poszły także balony. Po zabawach przyszedł czas na słodki poczęstunek- tort. Tym razem był on zupełnie wyjątkowy bo …. galaretkowy. Pani Dyrektor uroczyście podzieliła ciasto i każdy przedszkolak pałaszował ten niezwykły przysmak.
Dzień Przedszkolaka nasi milusińscy świętowali poprzez wspólne tańce, pląsy i zabawy integracyjne przy muzyce. Dzieci bawiły się nie tylko w swoich grupach, ale również wspólnie z dziećmi i nauczycielkami z różnych grup, co umożliwiło lepsze poznanie społeczności przedszkolnej. Wspólna zabawa była bardzo udana i sprawiła dzieciom wiele radości.
Katarzyna Mazur
W środę 20 września lekcje języka kaszubskiego dla dzieci z klas I - III odbyły się w formie zajęć w terenie. Uczniowie wraz z nauczycielkami: panią Katarzyną Przychodną oraz panią Joanną Sychta udali się do pobliskiej leśniczówki na spotkanie z panem leśniczym Waldemarem Szeszułą. Podczas tego spotkania nasi wychowankowie zwiedzili kancelarię pana leśniczego, zapoznali się z pracą leśnika, dowiedzieli się na czym polega ochrona przeciwpożarowa lasu, ale również, w czasie spaceru w lesie, podziwiali piękno kaszubskiej ziemi oraz obserwowali kolory zmieniającej się przyrody. Bardzo interesującym elementem zajęć było też obejrzenie oraz poznanie historii niezwykłej atrakcji leśnictwa Sianowo – Grzyba usytuowanego na parkingu leśnym, niewątpliwego waloru turystyczno-krajoznawczego gminy Kartuzy.
Bardzo dziękujemy panu leśniczemu Waldemarowi Szeszule za poświęcony czas i cenne informacje, które nam przekazał.
Joanna Sychta
KONKURS PLASTYCZNO-PRZYRODNICZY
„RZEKA – DZIEDZICTWO NATURY, KULTURY I TRADYCJI”
Cele konkursu:
Pobudzanie kreatywności i wrażliwości twórczej dzieci i młodzieży.
Poszerzanie wiedzy na temat otaczającego nas krajobrazu naturalnego – rzeki
Kształtowanie świadomości ekologicznej, kulturalnej, historycznej oraz przynależności do tradycji regionu.
Temat konkursu:
Tematem konkursu są polskie rzeki – naturalne i historyczno – kulturowe dziedzictwo. Zachęcamy do przedstawienia piękna i majestatu rzek w różnych porach roku, ukazania jej form i zjawisk. Ukazanie różnych historii i tradycji przynależnych do danych regionów.
Warunki konkursu:
1. Uczestnicy konkursu: dzieci i młodzież w wieku 7 – 19 lat.
2. Prace oceniane będą w kategoriach: 7 – 10 lat, 11 – 13 lat, 14 – 16 lat, 17 – 19 lat.
3. Charakter konkursu indywidualny – prace grupowe nie będą oceniane.
4. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę.
5. Technika wykonania prac – malarstwo , pastel i inne płaskie techniki barwne ( z wyjątkiem technik wykorzystujących materiały sypkie i nietrwałe, np. kasze, ryż, plastelina, bibuła i elementy roślinne). Format prac – A3 i A2.
Opiekun konkursu, do którego należy składać prace: Katarzyna Mazur
Organizator: Dom Kultury w Łapach
Termin zgłoszeń prac: 09/10/2017
Termin rozstrzygnięcia: 19/11/2017
Katarzyna Mazur
W poniedziałek 18.09.2017 r. o godzinie 15.00 odbędzie się wywiadówka. Spotkanie rozpocznie się od ogólnego zebrania na sali gimnastycznej z panią dyrektor Ewą Kasprzak, a następnie rodzice będą mieli możliwość rozmowy z wychowawcami poszczególnych klas i grup.
Katarzyna Mazur
Dziś cała społeczność naszej szkoły zebrała się w sali gimnastycznej, aby powitać nowy rok szkolny. Pani Dyrektor Ewa Kasprzak rozpoczęła uroczysty apel od przywitania naszych gości, a w szczególności nowych uczniów oraz ich rodziców, a także nowych nauczycieli. Następnie przedstawiła wychowawców poszczególnych klas. Po części oficjalnej rodzice wraz z swoimi pociechami udali się do sal lekcyjnych, aby omówić sprawy organizacyjne z wychowawcami. Po odebraniu planów lekcji uczniowie udali się do domów, aby wspólnie z rodzicami spędzić poniedziałkowe popołudnie.
Katarzyna Mazur
WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA
Artykuły papiernicze:
Różnego rodzaju bloki ( białe i kolorowe a4 rysunkowe i techniczne po 2 sztuki)
Zeszyt papierów kolorowych wycinankowych- różni się on od bloku papieru kolorowego tym, że jest to papier błyszczący, może być dodatkowo samoprzylepny
Kolorowe krepiny
Kredki Bambino
Kredki ołówkowe
Kolorowanki dostosowane do wieku dziecka
Plastelina
Piórnik tuba
Farby plakatowe i akwarelowe
Pędzelki
Kleje do papieru 2 sztuki
Nożyczki „bezpieczne” tj. z zaokrąglonymi końcami
Gumka do ścierania i ołówek
Zeszycik, dzienniczek do zapisywania informacji
Teczka na prace plastyczne dziecka 2 sztuki- najlepiej jak jest z gumką tak, aby dziecko mogło ją samo otworzyć i zamknąć
Ubrania:
Worek z kapciami – kapcie na zatrzask, rzepy ( nie sznurowane)- mając na uwadze samodzielność dziecka
zapasowe ubranka ( dodatkowe dwie pary dresów, bluzeczki, T-shirty, podkoszulki, skarpetki, rajstopki, majteczki)
potrzebne mogą być także: śliniaczek dla najmłodszych, fartuszek na zajęcia plastyczne
Ubrania na dwór:
Dziecko przychodząc do przedszkola musi mieć na sobie kompletny strój nadający się w tym dniu do wyjścia na spacer. Nawet gdy dziecko przyjeżdża samochodem nie powinno być ubrane niestosownie do pogody, bo każdego dnia dzieci mogą wyjść na spacer. Najlepiej ubrać dziecko na „cebulkę”.
Leżakowanie ( gdy dziecko będzie leżakowało):
piżamka
pościel ( poduszeczka, kocyk)
ulubiona maskotka
Artykuły higieniczne:
Ręcznik do rąk
Szczoteczka, pasta do mycia zębów
Pudełko chusteczek higienicznych
Opakowanie chusteczek wilgotnych, jeżeli jest taka potrzeba
Kubeczek do herbatki ( najlepiej plastikowy)
Wszystkie rzeczy dziecka zwłaszcza ubranka i artykuły higieniczne powinny być trwale podpisane!!!
Barbara Krampa- Hinc
Lista przyborów szkolnych do oddziału „0” na rok szkolny 2017/2018 ( 5 i 6 latki)
Proszę o zakupienie podanych przeze mnie materiałów w konkretnych ilościach, ponieważ są to rzeczy, które zużywają się bardzo szybko. Bloki podaję w formacie A4. Przypominam, iż pakiety edukacyjne będą dostępne dla dzieci na początku roku szkolnego w szkole. Opłatę za książki należy uiścić w sekretariacie szkoły do dnia 31.08.2017r. Kserokopii wyprawki można dokonać w sekretariacie szkoły.
Blok rysunkowy biały- 3 sztuki
Blok techniczny biały- 3 sztuki
Blok rysunkowy kolorowy- 3 sztuki
Blok techniczny kolorowy- 3 sztuki
Blok papieru kolorowego samoprzylepnego- 1 sztuka
Teczki z gumką na prace dzieci- 3 sztuki
Kredki ołówkowe grube najlepiej Bambino- obowiązkowo ( mogą być okrągłe lub trójkątne
Kredki świecowe i pastelowe
Klej w sztyfcie 5 sztuk- obowiązkowo
Klej Magik
Klej Wikol
Nożyczki
Jedna książeczka z kolorowankami
Plastelina
Farby plakatowe
Zestaw pędzelków o różnej grubości
Wyposażony piórnik tj. 3 naostrzone ołówki, gumka do mazania, ostrzynka -obowiązkowo
Zeszyty- 1 zeszyt w cienkie linie , 3 zeszyty w kratkę, zeszyt do religii- obowiązkowo
Patyczki do liczenia- tak zwane liczmany
Ubrania:
Kapcie na zmianę najlepiej w worku, który jest podpisany. Kapcie powinny być na zatrzaski lub rzepy raczej nie sznurowane ( mając na uwadze samodzielność dziecka)
Zapasowy zestaw ubrań ( spodnie, skarpetki, koszulka majtki)
W trosce o zdrowie dzieci proszę mieć na uwadze to, iż dzieci podczas pobytu w szkole wychodzą na podwórko, plac zabaw, boisko, w związku z czym proszę, aby dzieci posiadały zawsze kompletny strój umożliwiający dziecku wyjście na dwór. Strój powinien być adekwatny do pory roku i warunków atmosferycznych panujących na dworze.
Artykuły higieniczne:
Ręcznik do rąk
Szczoteczka, pasta i kubek do zębów
Pudełko chusteczek higienicznych
Kubek do herbatki najlepiej plastikowy
Proszę, aby wszystkie artykuły higieniczne i ubrania były podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka w sposób trwały.
Katarzyna Mazur
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018, które odbędzie się 4 września o godzinie 11.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły.
Katarzyna Mazur
Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 o godzinie 11.30 w piątek 23.06. w sali gimnastycznej naszej szkoły. O godzinie 9.30 odbędzie się nabożeństwo w kościele w Sianowie, na które również pragniemy gorąco zaprosić chętnych rodziców oraz uczniów.
Katarzyna Mazur
Dnia 02.06.2016 roku w Szkole Podstawowej w Koloni odbył się XIi Gminny Turniej Matematyczny dla klas III. Uczestniczyły w nim następujące szkoły: SP w Mirachowie, Zespołu Szkół w Staniszewie, SP w Koloni, SP w Grzybnie, SP w PomIeczyńskiej Hucie, SP w Prokowie.
O godzinie 11.00 uczestników konkursu powitała Pani Dyrektor Bożena Merchel. Konkurs odbył się w dwóch etapach: indywidualnym i zespołowym.
Naszą szkołę reprezentowali Oliwia Jereczek oraz Wiktor Sawicki. Niestety nie udało im się zdobyć czołowych miejsc. Serdecznie im gratulujemy i życzymy matematycznych sukcesów w kolejnych latach nauki.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SPOTKANIA Z RODZICAMI -AKACJA CZYTANIA DZIECIOM.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WARSZTATY MIKOŁAJKOWE KL. IV.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 1. DZIEŃ WIOSNY - LEKCJA PROWADZONA PRZEZ UCZNIÓW 4 KL..
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Bitwa o Anglię" - lekcja z IPN.