Serdecznie zapraszamy rodziców na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbędzie się 12 października o godzinie 10.30 w sali gimnastycznej naszej szkoły.
Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym
30 września w piątkowe południe w naszej szkole odbył się bardzo ważny apel, związany z Dniem Chłopaka. Przewodnicząca szkoły złożyła serdeczne życzenia naszym chłopcom, po czym zostali oni obdarowani przez uczennice słodkimi podarunkami. Nasza męska część szkoły była wyjątkowo zadowolona z takich prezencików.
Chłopcom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!
Katarzyna Mazur
W środę 28 września dzieci z klas I-III razem ze swoimi opiekunkami p. Joanną Sychta, p. Katarzyną Przychodną oraz mamą jednego z naszych uczniów p. Katarzyną Okrój- Klejna wybrały się na wycieczkę do „Piekarni JANCA” w Smołdzinie. Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza, zapoznanie się z etapami wypieku chleba oraz poznanie produktów potrzebnych do wyrobu pieczywa.
Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Kierownik piekarni pan Jan Domaszk w bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieciom o pracy piekarza. Niektóre z dzieci miały możliwość własnoręcznie wykonać chlebowego warkoczyka. Okazało się, że nie jest to wcale takie proste. Dowiedziały się także jak nazywają się poszczególne maszyny i narzędzia piekarskie. Przez cały czas zwiedzania piekarni towarzyszył dzieciom cudowny zapach i aromat pieczywa, który sprawił, że poczuły się głodne i z wielkim apetytem zjadały przepyszne bułeczki upieczone specjalnie dla nich. Na zakończenie w podziękowaniu na ręce pana Jana zostało wręczone podziękowanie oraz upominek wykonany przez uczniów. Dzieci z wyprawy wróciły zadowolone i pełne wrażeń.
Serdecznie dziękujemy właścicielom piekarni Państwu L.W. Janca za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.
Katarzyna Przychodna
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SPOTKANIE Z PANEM LEŚNICZYM.
22 września, w czwartkowe przedpołudnie, z inicjatywy wychowawczyń klas 0-III, pani Katarzyny Mazur, pani Katarzyny Przychodnej oraz pani Joanny Sychta, odbyło się coroczne spotkanie z panem leśniczym leśnictwa Sianowo Waldemarem Szeszułą. W tym roku uczniowie wraz z opiekunami udali się do obiektu edukacyjnego „Majka”, gdzie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez pana leśniczego. Tematem przewodnim spotkania było zapoznanie z pracą leśnika. W toku zajęć uczniowie zapoznali się z podstawowymi dokumentami gospodarki leśnej, takimi jak operat oraz mapa leśnictwa, poznali urządzenia służące do pomiaru drzew - średnicomierz i wysokościomierz, jak też przyrządy do zapisywania i cechowania – rejestrator, numerator, cechówkę. Pan leśniczy nie tylko opowiedział o w.w. przedmiotach, ale też je zaprezentował, toteż wszyscy uczniowie mieli sposobność do ich obejrzenia. Miłym uwieńczeniem spotkania był leśny spacer, podczas którego pan Waldemar pokazał nam barć, czyli naturalny ul usytuowany w pniu drzewa oraz opowiedział o roli pszczół w przyrodzie.
Serdecznie dziękujemy za to niecodzienne spotkanie, dzięki któremu zdobyliśmy nową wiedzę oraz doświadczenia.
Joanna Sychta
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pomieczyńska Huta, które jest organem prowadzącym Publiczną Szkołę Podstawową w Pomieczyńskiej Hucie uzyskało dotację celową z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w kwocie 2 480 złotych na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej.
Konkurs plastyczny
„Barwy Jesieni”
Tematem pracy jak wskazuje sam tytuł ma być piękno i bogactwo jesieni. Organizator zachęca również do tego, aby praca zawierała jakiś element architektoniczny z naszego regionu np. kosciół, kapliczka, zamek itp.
Technika wykonania prac: dowolna plastyczna, bez użycia materiałów sypkich, przyklejanych, kruszących się.
Format pracy A3.
W konkursie plastycznym "Barwy Jesieni" mogą startować uczniowie klas 0-VI. Każdy z uczestników konkursu może zgłosić tylko jedną pracę.
Prace należy składać do pani Katarzyny Mazur do 28 października 2016 roku.
Uwaga!
10 najlepszych prac zostanie wysłanych do etapu ogólnopolskiego.
Czekam na Wasze prace!
Powodzenia Kochani!
Organizator konkursu Katarzyna Mazur
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Wrzesień jest miesiącem, w którym jednym z głównych tematów zajęć w szkole jest "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". W szczególności tematy te są gruntownie omawiane w młodszych klasach. Nasi uczniowie wzięli udział w warszatach dotyczących bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym prowadzonych przez panią Joannę Sychta i Katarzynę Mazur. Podczas zajęć dzieci korzystały z prawdziwego sygnalizatora świetlnego oraz podstawowych znaków drogowych. Uczniowie przypomnieli i utrwaliły sobie zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni i poboczu oraz ostrożnego przechodzenia przez pasy z i bez sygnalizatora świetlnego.
Katarzyna Mazur
W piątek 16 września, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”.
W Polsce hasło tegorocznej akcji brzmi:
„PODAJ DALEJ...DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW”
„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii.
W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.
„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
„Sprzątanie Świata - Polska” = razem możemy więcej!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sprzątanie Świata 2016.
Na czele z Panią dyrektor, delegacja naszej szkoły złozyła kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej. Co roku we wrześniu uroczystości upamiętniające te tragiczne wydarzenia odbywają się w Kaliskach. Tam przy grobie ofiar z powiatu kartuskiego delegacje z róznych środowisk składają kwiaty i w zadumie uczestniczą w programie przygotowanym przez uczniów szkół z gminy Kartuzy. Szczegółowa relacja znajduje się pod wskazanym linkiem.
Jak co roku w pierwszej połowie września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięli udział uczniowie od klasy I do klasy VI. W wyborach wystąpiło 9 kandydatów:
Oliwia Jereczek
Patrycja Kuberna
Zosia Wilczewska
Mikołaj Romanowicz
Piotr Klawikowski
Kacper Kitowski
Anna Szwaba
Kamila Pakur
Sergiusz Kreft
W demokratycznych wyborach większością głosów wybrano przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Zwycięzcami okazali się:
Przewodnicząca Samorządu Ucznowskiego Oliwia Jereczek
Zastępcy Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Anna Szwaba i Mikołaj Romanowicz
Skarbnik Kamila Pakur
Serdecznie gratulujemy wybrańcom.
Życzymy wytrwałości i pomysłowości w organizowaniu zaplanowanych obietnic.
Katarzyna Mazur
15 września ( w czwartek) o godzinie 15.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców z panią Dyrektor Ewą Kasprzak. Po spotkaniu ogólnym o godzinie 15.40 odbędzie się wywiadówka z wychowawcami klas.
Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym
Dziś cała społeczność naszej szkoły zebrała się w sali gimnastycznej, aby powitać nowy rok szkolny. Pani Dyrektor Ewa Kasprzak rozpoczęła uroczysty apel od przywitania naszych gości, a w szczególności nowych uczniów oraz ich rodziców. Następnie przedstawiła wychowawców poszczególnych klas. Z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej wspólnie odśpiewano hymn narodowy. Po części oficjalnej rodzice wraz z swoimi pociechami udali się do sal lekcyjnych, aby omówić sprawy organizacyjne z wychowawcami. Po odebraniu planów lekcji uczniowie udali się do domów, aby wspólnie z rodzicami spędzić piękne słoneczne popołudnie.
Katarzyna Mazur
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1 września o godzinie 11.30 w sali gimnastycznej naszej szkoły. Na tą uroczystość pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich uczniów i rodziców.
Natomiast w Sanktuarium Matki Boskiej w Sianowie o godzinie 9.30 odbędzie się msza święta poświęcona inauguracji nowego roku szkolnego.
Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym
SZKOŁA PODSTAWOWA ORAZ PRZEDSZKOLE W POMIECZYŃSKIEJ HUCIE
OFERUJĄ
Doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, przygotowaną również do pracy z dziećmi wymagającymi wsparcia ze względu na różne niepełnosprawności
Różnego rodzaju zajęcia dodatkowe:
matematyka na wesoło
zajęcia języka angielskiego dla mniej i bardziej zaawansowanych
nauka gry na gitarze
zajęcia sportowe: gra w tenis, siatkówkę, gry zespołowe
zajęcia rehabilitacyjne
zajęcia rewalidacyjne
zajęcia logopedyczne
zajęcia socjoterapeutyczne
zajęcia rytmiki i muzyki od najmłodszych lat w przedszkolu i szkole
Opiekę w świetlicy do godziny 16.00
Dowozy dzieci do szkoły i przedszkola szkolnym busem
Opiekę psychologa i możliwość konsultacji również dla rodziców na terenie szkoły
Sale lekcyjne wyposażone w tablice multimedialne, przenośne komputery i dostęp do Internetu na terenie całej szkoły i przedszkola
Dożywianie w szkolnej stołówce, wspólnie spożywane śniadania, obiady oraz możliwość korzystania z podwieczorków
Klasy z nauką języka kaszubskiego
Promocja zdrowia poprzez udział w akcjach:
- „Szklanka mleka”
- „Warzywa i owoce w szkole”
- „Dzień Zdrowia”
Rozwój zainteresowań artystycznych dzieci poprzez udział w zajęciach teatralnych oraz zajęciach zespołu regionalnego „Skarbë”
Zajęcia świetlicowe w czasie ferii zimowych i wakacji letnich
Wyjazdy na wycieczki, udział w różnych projektach i przedsięwzięciach
Udział w licznych konkursach
Monitoring na terenie szkoły
Bezpieczną i przyjazną atmosferę poprzez naukę w klasach 5-8 osobowych ( od I do VI ) oraz indywidualizacja nauczania poprzez dostosowanie warunków i sposobu nauczania dla każdego dziecka
Objęcie uczniów programem Tutoringu- polegającym na opiece Tutora wobec dziecka i szukanie razem z dzieckiem i rodzicami mocnych stron ucznia, jego talentów i rozwijanie ich
Zajęcia wczesnego wspomagania dla dzieci w wieku przedszkolnym
Klasy integracyjne z nauczycielem wspomagającym ( 4-5 osobowe)
Bardzo wysokie wyniki ewaluacji zewnętrznej
Poniżej znajduje się odnośnik do biuletynu naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nim.
Biuletyn_Publicznej_Szkoly_Podstawowej_w_Pomieczynskiej_Hucie.pdf
17 czerwca (piątek) w naszej szkole gościliśmy pracownika IPN z Gdańska. Pan Bartosz Januszewski przeprowadził dla naszych uczniów warsztaty zatytułowane „Niedźwiadek Wojtek i jego wojenne opowieści”. Lekcja historii najnowszej poprowadzona przez gościa była bardzo ciekawa i pouczająca. Uczniowie, w dwóch grupach: klasy I-III i IV-VI poznali historię realnej postaci – niedźwiadka Wojtka. Tłem wydarzeń była II wojna światowa i losy polskich żołnierzy, którzy znajdowali się poza granicami naszego państwa. Pan Januszewski opowiadał uczniom ciekawostki i zabawne sytuacje z życia niedźwiadka Wojtka. Pokazywał również fragmenty filmów oraz zdjęcia. Kończąc porównał los żołnierzy do sytuacji Wojtka, który zakończeniu wojny nie odzyskał wolności.
Celina Arendt