
Sprawozdanie ze szkolnego konkursu fotograficznego
„W poszukiwaniu jesieni…”
22 listopada 2014 roku rozstrzygnięto szkolny konkurs fotograficzny „W poszukiwaniu jesieni”. Specjalnym gościem na uroczystym wręczeniu nagród był fotograf Pan Marcin Puzdrowski
Celem konkursu było:
- wyeksponowanie piękna kaszubskich krajobrazów na tle barw jesieni;
- zachęcanie do fotografowania jako kreatywnej formy spędzania wolnego czasu;
- rozwijanie osobistych zainteresowań oraz wrażliwości estetycznej.
Do konkursu zgłoszono 17 fotografii wykonanych indywidualnie przez uczniów z klas I - VI oraz jedną pracę wspólną pt.: „Jesień tuż, tuż”, grupy „0”. Przyznano nagrody wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie:
Magdalena Pobłocka kl. I
„Jesień puka do szkoły”
Tomasz Pakur kl. I
„Jesienne promyczki”
Krystian Hinz kl. II
„Krajobraz ‘wychodzący’ z mgły”
„Dynia inna niż wszystkie”
„Grzyb wśród kolorowych liści”
Louis Becker kl. II
„Czerwone jabłuszka”
„Jesienne połowy”
„Mieniące się drzewa”
Bartosz Hinz kl. III
„Połączyła nas jesień”
Szymon Pakur kl. IV
„Wykopki”
„Odpocząłbym sobie w cieniu jesiennego drzewa”
Agata Kiedrowska kl. VI
„Uwaga! Jestem trujący”
„Dzień Dobry Panie Maślaku”
„Kolor – kasztanowy”
Klaudia Trepczyk kl. VI
„O! Tu się schowały”
„Czerwono mi”
„Czy ja naprawdę jestem prawdziwy?”
Dodatkowo pan Marcin wyróżnił trzy zdjęcia, które jego zdaniem zasłużyły na dodatkową nagrodę czyli sesję zdjęciową, z której otrzymają pamiątkowe portrety. Pośród nagrodzonych byli: Krystian Hinz za zdjęcie „Krajobraz wychodzący z mgły”, Szymon Pakur za zdjęcie „Wykopki” oraz Agata Kiedrowska za fotografię „Uwaga! Jestem trujący”.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!
Ten dzień był pełen niespodzianek również dla pozostałych uczniów. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały pogadanki na temat osobistej drogi do spełnienia pasji pana Marcina. Miały okazję widzieć przepiękne prace fotograficzne, a także zapoznały się z krótką historią fotografii i aparatów. Na koniec fotograf wykonał każdej klasie oraz całej naszej szkole pamiątkowe zdjęcia, które będzie można podziwiać już wkrótce!
Katarzyna Przychodna
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
Kaszëbskô Chëcz
REGULAMIN
Cele konkursu:
Uczestnicy konkursu:
Warunki uczestnictwa:
PRACE KONKURSOWE NALEŻY DOSTARCZYĆ POD ADRES:
Publiczna Szkoła Podstawowa w Pomieczyńskiej Hucie
Pomieczyńska Huta 18
83-305 Pomieczyno
Tel. 58 684 00 54
UWAGI KOŃCOWE
SERDECZNIE ZAPRASZAM DO UDZIAŁU
Joanna Sychta
Dnia 15 października 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Pomieczyńskiej Hucie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej oraz Pasowania Uczniów klasy I. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Wzięli w niej udział rodzice uczniów klasy I, nauczyciele oraz wszyscy uczniowie.
Po przywitaniu przybyłych gości przez panią Joannę Sychta, odśpiewano hymn państwowy. Następnie rozpoczęto część artystyczną, którą przygotowała wraz z uczniami pani Joanna Sychta. Rozpoczęła się ona piękną piosenką i wierszem w wykonaniu klasy ''0''. Także uczniowie klasy II zaprezentowali wiersze, a uczniowie klas starszych oprócz recytacji utworów przedstawili zabawną inscenizację, którą zakończyli piosenką. Na tym zakończyła się część artystyczna związana z Dniem Edukacji Narodowej.
Kolejnym punktem apelu było pasowanie uczniów klasy I. Część ta rozpoczęła się od uroczystego ślubowania dzieci na godło i flagę Polski, po czym pani dyrektor Ewa Kasprzak pasowała je na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Pomieczyńskiej Hucie. Dzieci otrzymały dyplomy i słodkie upominki. Następnie dzieci klasy I i II zaprezentowały krótki, program artystyczny, który wraz z Nimi przygotowała pani Katarzyna Mazur.
Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali wesołą piosenkę. Piękną oprawę muzyczną zapewnił pan Józef Stachnik, który jak zawsze przygrywał na akordeonie.
Ostatnim elementem części artystycznej był przygotowany przez panią Dorotę Gołąbek oraz dzieci z kółka teatralnego skecz, który był wesołym zakończeniem apelu.
Po zakończonej części artystycznej wykonano kilka pamiątkowych zdjęć uczniów klasy pierwszej z rodzicami, wychowawcą oraz panią dyrektor, po czym dzieci wraz z rodzicami udały się na pyszny poczęstunek w postaci słodkości i owoców. Rodzice, dzieci i nauczyciele kontynuowali spotkanie przy kawie i herbacie w miłej i wesołej atmosferze.
Katarzyna Mazur
Joanna Sychta
W poniedziałek 6 października wybraliśmy się do Akwarium Gdyńskiego. Uczniowie oddziału „0” wzięli udział w warsztatach zatytułowanych „Barwne życie na rafie koralowej”. Obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą najciekawsze zwierzęta Akwarium Gdyńskiego. Informacje o nich utrwalone zostały przez zabawy ruchowe i plastyczne.
Klasy I-III, IV-VI, które zakwalifikowały się do projektu „Kaszuby na fali” brały udział w zajęciach „Bałtyk pod kaszubską banderą”. Składały się one z krótkiej prezentacji przedstawiającej charakterystyczne cechy Morza Bałtyckiego oraz części laboratoryjnej, podczas której uczniowie mieli możliwość oglądania przez mikroskop krewetki. Zajęcia prowadzone były przez nauczyciela języka kaszubskiego oraz pracownika akwarium.
Po bardzo ciekawych i świetnie przygotowanych zajęciach uczniowie z opiekunami zwiedzili akwarium.
Celina Arendt
26 września 2014r. za zgodą pani dyrektor oraz zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego i klasy VI odbyła się w naszej szkole, pierwsza w tym roku szkolnym, dyskoteka. Na ten czas sala gimnastyczna zamieniła się w wielki parkiet. Organizatorzy zadbali o to, by w przerwie pomiędzy swobodnymi pląsami móc się posilić, kupując różne smakołyki w sklepiku. Dla urozmaicenia zabawy odbyły się również różne konkursy m.in. „Krzesełka”, „ Baba Jaga- patrzy” oraz „Taniec na gazecie”. Dodatkową atrakcją był wybór Króla i Królowej Balu. Nad bezpieczeństwem czuwała p. Dorota, która miała niezmierną pomoc – ochraniarza dyskoteki Sebastiana.
Opiekun SU, Dorota Gołąbek
Kochani!
Zapraszamy do udziału w akcji "Kartka dla Mateusza Ziółkowskiego"
Mateusz jest czterolatkiem, chorym na nowotwór. Jego marzeniem jest dostać mnóstwo kartkek i listów. Każdy kto chce pomóc spełnić marzenie Mateusza proszony jest o przyniesie wypisanej kartki, listu, obrazka itd. do środy 08.10.2014 (włącznie). Wszystkie listy zostaną wysłane w jednej, dużej kopercie. Każdy z nas może sprawić, by na buzi Mateusza pojawił się uśmiech.
Zapraszamy do udziału w akcji!!
p. Grażyna oraz p. Dorota wraz z SU

Strona WWW naszej szkoły jest już opublikowana w Internecie. Znajdziesz tu wiele pożytecznych i interesujących informacji - m.in. spis uczniów, klas, nauczycieli i inne.