Nawigacja

Kontakt

 • Organ prowadzący: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pomieczyńska Huta
  Pomieczyńska Huta 18
  83-305 Pomieczyno
 • 58 6840054
liczba odwiedzin: 389192
 • XX Gminny Turniej Ringo

  Serdecznie zapraszamy do udziału! 

 • Festyn Rodzinny 3 czerwca 2023r.

  Serdecznie zapraszamy do udziału całe rodziny :)

 • Co za miedzą piszczy, czyli "niemieckie śniadanie".

  W minioną środę uczniowie mogli skosztować tradycyjnego niemieckiego śniadania. Dzięki tej akcji wszyscy uczniowie szkły mogli poznać część tradycji Niemiec. Wszystkie potrawy przygotowała klasa 7 wraz z panią Karoliną i panią Magdą.

 • Upamiętnienie Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  28 kwietnia odbył się w naszej szkole i przedszkolu apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którzy przygotowali uczniowie klas I-VIII z opiekunami p. Olą i p. Michałem.

  Bardzo dziękujemy za wspaniałą, żywą lekcję historii!

 • Wycieczka do Gdańska

  W minioną środę klasy 4-6 pojechały na wycieczkę do Gdańska. Pierwszym naszym celem było zwiedzenie wystawy klocków LEGO oraz wystawy 3D. Ogromne wrażenie zrobiła na nas figura batmana i jego pojazdu- batmobilu. Dowiedzieliśmy się, że do ich budowy zużyto 900 tys.klocków. Zrobiliśmy również zdjęcia na wystawie fotografii 3D. Następnie udaliśmy się do Miejskiego Teatru Miniatura na spektakl pt."Czarnoksiężnik z Krainy Oz".

 • "Żywa lekcja" WOS - u

  Udział klasy 8 w tzw. żywej lekcji. Uczniowie, w ramach lekcji WOS-u wzięli udział w rozprawie sądowej w Sądzie Rejonowym w Kartuzach.

 • Sprzątanie świata

 • Wyjątkowi goście :)

  Dzisiejszy dzień w szkole rozpoczęliśmy od przyjęcia gości z Śds Kobysewo Powiat Kartuski.

  Kółko teatralne wraz z opiekunami przygotowało przedstawienie "Kot w butach". Następnie klasy I-III wraz z wychowawcami przygotowały stoiska, na których wspólnie z naszymi gośćmi przygotowywaliśmy soki i szaszłyki owocowe oraz sorbet truskawkowy.

  Po ciężkiej pracy nadszedł czas na wspólny poczęstunek, o który zadbały cudowne mamy z Rady Rodziców Szkoły, którym bardzo dziękujemy za pomoc.

  Nie zabrakło również elementów kaszubskich - grupa naszych uczniów wraz z Panią Emilią i Panem Józefem przygotowali piosenki oraz wiersze kaszubskie. Na zakończenie naszego spotkania odbył się wspólny taniec

  Dziękujemy za obecność

 • Dzień Zdrowia

  Podsumowując działania edukacji prozdrowotnej w roku szkolnym 2022/2023 zorganizowaliśmy dziś w naszej szkole i przedszkolu Dzień Zdrowia

  Każda grupa przedszkolna i klasy I-VIII przygotowały przepyszne zdrowe przekąski. Klasy IV-VIII otrzymały także zadania do wykonania które przedstawiły podczas wspólnego spotkania na sali. Były to m.in. rebusy, krzyżówka, wierszyki o zdrowym odżywianiu, piramida żywienia oraz budowa człowieka.

  Po wykonaniu zadań każdy mógł skosztować potrawy oraz pyszne soki, które przygotowały nasze kochane mamy z Rady Rodziców Przedszkola, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

  Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas podczas wszystkich działań - Pani Dyrektor, nauczycielom, pracownikom szkoły, dzieciom oraz rodzicom!

   

 • Pomagamy!

  W tym tygodniu przelaliśmy na konto Stowarzyszenia Pomagamy Bądź z Nami pieniądze z kiermaszu książek, który odbył się w naszej szkole. Przekazaliśmy łącznie kwotę 620 złotych. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wspieranie naszych akcji.

 • Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa"

  Nasi uczniowie Leon Bladowski z kl. II i Franciszek Hinc z kl. III wzięli udział w gminnych eliminacjach 52 Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa" w Kartuzach.

  Chłopcy ubrani w stroje regionalne przedstawili wiersze i prozę kaszubską.

  Razem z nimi na kartuskiej scenie zaprezentowało się 33 recytatorów.

  Celem konkursu była popularyzacja i odkrywanie piękna literatury kaszubskiej.

  Leon i Franek tym razem nie stanęli na podium ale wzbogacili się o kolejne wspaniałe doświadczenie.

  Cieszymy się, że reprezentowali naszą szkołę i serdecznie gratulujemy im występu na dużej scenie.

 • Wizyta w bibliotece

  W ramach języka polskiego, klasy 4-6 wybrały się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publiczna im. J. Żurakowskiego w Kartuzach

  Dzięki uprzejmości pań zapoznaliśmy się z funkcjonowaniem biblioteki, pracą bibliotekarza, zwiedziliśmy magazyny, w których przechowywane są książki. Mogliśmy również przejrzeć nowości czytelnicze, które poleciła nam pani bibliotekarka oraz dowiedzieliśmy się jak założyć kartę biblioteczną. Dziękujemy za miłe przyjęcie i ciekawe zajęcia

 • Gra w "Buczkę"

  Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy promotorów gry w Buczkę. Nasi uczniowie mogli poznać zasady gry i aktywnie spędzili czas.

  Inicjatorem spotkania był Oddział Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego w Sianowie.

  Serdecznie dziękujemy!

 • Bezpieczeństwo - wizyta funkcjonariusza KPP w Kartuzach

  Naszą szkołę odwiedziła dziś Pani Karolina Jędrzejczak - funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, która przeprowadziła pogadankę dla dzieci z klas I-VIII nt. bezpieczeństwa, również tego w sieci.

  Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie.

   

 • Wielkanocna zagadka

  Uczniowie klas I-III zamielili się  w odkrywców, którzy mieli do wykonania tajną misję - "Wielkanocna zagadka deketywistyczna".

  Wykonaliśmy również skarpetkowe zajączki.

  Na podsumowanie dnia czekało ostatnie zadanie - szukanie skarbów ukrytych przez zająca!

   

 • Kiermasz wielkanocny

 • Kiermasz Wielkanocny

  Serdecznie zapraszmy do udziału w Kiermaszu Wielkanocnym. Cały dochód zostanie przekazany na zakup interaktywnej podłogi edukacyjnej. 

 • Kaszubskie tradycje wielkanocne

  Przygotowania do Świąt Wielkanocnych.

  W naszej szkole ważna jest również tradycja kaszubska. Uczniowie tworzyli palmy wielkanocne, pisanki w kaszubskie wzory oraz "zajcowé gniôzda"" , a uczniowie, ubrani w kaszubskie stroje ludowe, przypomnieli piękną tradycję - "Dëgùsë"

 • Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny w SP w Koloni

  30 marca 2023r. nasza uczennica klasy VI - Izabella Mazur - wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w Szkole Podstawowej w Koloni i zdobyła 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy Izie oraz jej rodzicom! Życzymy dalszych sukcesów

 • Wodno - Ekologiczny Pierwszy Dzień Wiosny

  W naszej placówce Pierwszy Dzień Wiosny obchodziliśmy z przytupem. Połączyliśmy dwa święta - Międzynarodowy Dzień Wody, który przypada 22 marca oraz Pierwszy Dzień Wiosny. Stworzyliśmy Wodno - Ekologiczny Pierwszy Dzień Wiosny.

   

  Klasy IV-VIII przygotowały dla swoich kolegów z młodszych klas i grup przedszkolnych wspaniałe stoiska. Swoje sale zamienili na laboratoria, sale naukowe i sale kinowe, gdzie młodsi uczniowie zdobywali wiedzę.

  Klasa IV przygotowała zagadki i rebusy na temat ekologii i wody.

  Klasa V wykonała Quiz dotyczący ogólnej wiedzy ekologicznej.

  Klasa VI w swojej sali przeprowadzała doświadczenie pt." Filtracja wody".

  Klasa VII w swojej sali częstowała różnymi wodami np. źródlaną, gazowaną, owocową. Tu też przekazywane były ważne wiadomości o znaczeniu wody dla naszego organizmu.

  W klasie VIII dzieci słuchały prezentacji na temat obiegu wody w przyrodzie.

  W oddziale przedszkolnym został przygotowany wodny tor przeszkód, który nadzorował pan Krzysiu.

  W każdej sali uczniowie zdobywali mnóstwo wiedzy. Całość podsumowaliśmy na apelu. Był to dzień pełen emocji, zabawy, radości i cennej edukacji przez aktywne działanie.

  Po wykonanych zadaniach spotkaliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej aby obejrzeć przedstawienie w wykonaniu uczniów klas I-III "Bądź EKO koleżanko i kolego".

  Na zakończenie dnia odbył się emocjonujący mecz siatkówki UCZNIOWIE - NAUCZYCIELE. Kibice

  świetnie dopingowali każdej z drużyn!!!

  Tym razem zwyciężyła drużyna nauczycieli.

  Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w organizacji dzisiejszego dnia!

   

strona:

Aktualności

Galeria zdjęć

Kontakt

 • Organ prowadzący: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pomieczyńska Huta
  Pomieczyńska Huta 18
  83-305 Pomieczyno
 • 58 6840054