Wizyta przygotowawcza w Barcelonie

W dniach 26 lutego - 1 marca odbyła się kolejna już wizyta przygotowawcza w ramach Projektu Erasmus+. Tym razem nasze nauczycielki poleciały do Hiszpanii. Po wylądowaniu w Barcelonie Pani Weronika i Pani Ola udały się do swojego lokum w Vilanova i la Geltrú. Wtorek był dniem zwiedzania tejże miejscowości. W środę odwiedziły oddaloną o 55 km szkołę w Tarragonie, z którą nawiązaliśmy współpracę, a której uczniowie będą integrować się z naszymi szóstoklasistami już w kwietniu. Po omówieniu szczegółów kwietniowego wyjazdu oraz zwiedzeniu szkoły, Pani Weronika i Ola zwiedziły starą część miasta. Spacerując wzdłuż ulic poczuły, że mogą obcować z prawdziwą historią. Nie bez powodu jest ona synonimem Tarragony.
Czwartek w całości poświęcony był stolicy Katalonii-Barcelonie. Barcelona ma bardzo dobrze zorganizowaną komunikację miejską. Nauczycielki skupiły się na poznawaniu modernistycznej architektury Gaudiego. Odwiedziły Sagrada Familia oraz Park Güell. Spacer po Barcelonie jest niesamowitym przeżyciem, a poznanie jej z wielu stron wymaga wygodnych butów i sporo czasu, gdyż znajduje się tu wiele urokliwych miejsc. Przemieszczając się metrem oraz pociągami, po drugim co do wielkości mieście w Hiszpanii, nauczycielki zakończyły zwiedzanie Barcelony w rejonie Estació de França. Piątek był dniem powrotu, który przypadł na wczesne godziny poranne.
Wyjazd był niesamowitą przygodą, która na długo pozostanie w pamięci.