Wizyta uczniów klasy 7 i 8 w chorwackiej szkole - Sveti Petar Orehovec

Najstarsi uczniowie naszej szkoły z klas 7 i 8, korzystając z projektu w ramach programu Erasmus+, wyjechali w dniach 26.11-2.12 do stolicy Chorwacji, Zagrzebia. Wraz z rówieśniczymi grupami młodzieży z Grecji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec i Chorwacji, realizowali projekt na platformie eTwinning pod nazwą Book Pals, w ramach którego wszyscy uczestnicy czytali ksiazki i artykuły w języku angielskim. Na ich bazie odbyło się w Chorwacji wiele aktywnośći integrujących zgromadzone miedzynarodowe towarzystwo. Poza warsztatami dotyczącymi czytelnictwa i storytellingu, miejsce miały zajęcia dotyczące zachodzących na naszych oczach zmian klimatycznych. W szkole partnerskiej w miejscowości Sveti Petar Orehovec wspólnie zasadziliśmy drzewa przyjaźni, poznaliśmy organizację chorwackiego systemu edukacyjnego i obejrzeliśmy występy szkolnych grup artystycznych. Nasi uczniowie wrócili z tej wyprawy z bagażem nowych i wartościowych doświadczeń, które mogą mieć wpływ na ich najbliższe wybory dotyczące dalszego kształcenia i wykonywanych w przyszłości zawodów.